למי אתם מצביעים בבחירות שיהיו עוד מעט?

הנושא בפורום 'כללי' פורסם ע"י FuriousLift, ‏26/5/19.

טוען...
  1. 2,456 נק' מוניטין
    0
    Spasm32

Spasm32 משתמש קבוע

Spasm32
    לייקים:
    475
    המדינה חייבת להשקיע כסף בזה, כל זמן שהיא חוסמת את האלטרנטיבות. לצורך העניין, ההשוואה עם ארה"ב לא רלוונטית כי בארץ אין בתי ספר פרטיים, המעט שיש הם פרטיים רק על הנייר (כמו הכפר הירוק) ובפועל כל התוכן שלהם וחלק נכבד מהתקציב מוכתב ע"י משרד החינוך.
    בנוגע לשכונות - תתפלא, חילונים גם לא רוצים שחרדים יגורו בשכונות שלהם ואיזורים חרדים מרתיעים התיישבות חילונית. סה"כ יש בזה הגיון לשני הצדדים.

יש גבול לכמה המדינה יכולה להתערב בחיים של אנשים (לצערנו הגבול כל פעם נקבע מחדש פה), בטח לא להכריח אותם שלא לחיות ע"פ האמונה שלהם בהינף חוק. הכי הרבה שאפשר לעשות זה לנסות לשלב אותם באוכלוסיה ולקוות שמתישהו מגדל הקלפים שם יתפרק.

2. 8,009 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,451
    האמת שלא, בדקתי את זה פעם וההערכות הן בעשרות מיליארדים. אני רוצה לומר או 70 או 30 מיליארד, אבל אני לא זוכר את המספר המדוייק אז אני לא רוצה לזרוק סתם

זו בידיוק הטענה שלי. אני יודע שהם צריכים מקום לגור וללמוד, אבל המדינה לא צריכה לממן את המוסדות שמנציחים את הבעיה

3. 6,720 נק' מוניטין
    0
    Bariah

Bariah משתמש משקיע

Bariah
    לייקים:
    1,059
    לא בדקת כי אין מספרים כאלה בשום מקום.
    לטעון שאוכלוסיות עניות שלא משלמות מס זה הפסד כסף למדינה זה מגוחך, אלא אם יש לך דרך לקחת אנשים שלא רוצים לעבוד ולגרום להם לרוויח 10K בחודש.

ברור שהמדינה לא צריכה לממן, כמו שהיא גם לא צריכה לממן ערבים, אתיופים וכל אוכלוסייה חלשה אחרת.
    הנקודה היא שזו לא האג'נדה של מפלגות ה"7000 שקל שכר מינימום ו7000 שקל קצבאות זיקנה", אלא האג'נדה של זהות.

4. 8,009 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,451
    אני זוכר שקראתי את זה איפושהו, אבל לא זוכר איפה בידיוק.
    למשל כאן מעריכים שאם המצב החינוכי של החרדים ישאר זהה , בעוד 40 שנה המדינה תפסיד כ-50 מיליארד בשנה בצורה עקיפה רק משיתוק התעסוקה:
    ללא השכלת חרדים נפסיד 50 מיליארד בשנה
    כאן יש לך פירוט מסויים על איך המחיר של כל אברך נהיה משמעותי יותר מרק הבטחת הכנסה:
    סל ההטבות לאברך: 17 אלף שקל ברוטו

אוכלוסיות מוחלשות לדעתי המדינה צריכה לעזור להם, אבל הבעיה עם חרדים זה לא שהם אוכלוסיה מוחלשת, אלא שהם אוכלוסיה שמחפשת להיות מוחלשת. הם מחפשים לא ללמוד משהו שיעזור להם בחיים, הם מחפשים לא לעבוד ורק ללמוד, ומחפשים לא לקחת חלק בחברה. והמדינה מממנת מערכות שמאפשרות את זה, בעיקר בתחום החינוך. ברגע שמממנים חינוך שלא יאפשר להם להשתלב בחברה בהמשך החיים אז זה גזר דין מוות לעתיד שלהם

5. 439 נק' מוניטין
    0
    The King

The King משתמש פעיל

The King
    לייקים:
    186
    מתנצל שאני לא מגיב לכל השאר, נראה לי שכבר די עושים את זה במקומי.
    פשוט לזה מצאתי תגובה טובה כי בדיוק נתקלתי בפוסט הבא:
    Yair Lapid - יאיר לפיד
    ובכתבה הבאה:
    האם לפיד הצליח ללמד ברווז צולע להטיל ביצי זהב? | המשרוקית

6. 2,456 נק' מוניטין
    0
    Spasm32

Spasm32 משתמש קבוע

Spasm32
    לייקים:
    475
    איך אמרת - בארה"ב הם הולכים ללמוד תורה בבתי ספר פרטיים ועדיין משתלבים ולוקחים חלק בכלכלה, כי שם אין ברירה. המסקנה המתבקשת היא שיותר משהבעיה היא בחרדים, הבעיה היא במודל הרווחה שמעודד אוכלוסיות עניות להמשיך לחיות בעוני. מספיק להסתכל בכתבה על "סל ההטבות" כדי להבין שרוב ה"הטבות" שם הן ממש לא לחרדים בלבד.

MasterSplitter אוהב/ת את זה.
  7. 6,720 נק' מוניטין
    0
    Bariah

Bariah משתמש משקיע

Bariah
    לייקים:
    1,059
    הם "מוחלשים" מבחירה, וזה שתכפה עליהם לעשות בגרות במתמטיקה כנראה לא ישנה את זה.
    אז זה לא ישנה כמה תסובב את זה, או שתחלק קצבאות לעניים (וחרדים בינהם) או שלא.
    גם נשים ערביות לא עובדות מבחירה (של הבעל בדרך כלל), להן תחלק כסף?
    הלינק הראשון הוא מגוחך, מה קשורה השכלה לשכר? אתה חושב שאם חרדי שלא מוכן לעבוד מחר ישיג תעודת בגרות זה ישנה משהו? ואיך תכריח חרדים לרכוש השכלה? מי שלא רוצה ללמוד לא ילמד.
    ה4 או 5 יחידות מתמטיקה עזרו למישהו במציאת עבודה טובה יותר? התואר במדעי הדשא שאנשים עושים עוזר במשהו מלבד עוד הכנסת כסף לאוניברסיטה?

הכתבה השנייה היא ישנה מאוד והיא פופוליסטית לגמרי.
    ברור שההטבות שחרדים עם 10 ילדים שלא עובדים מקבלים הן ענקיות, והסיבה היא בדיוק מדיניות הרווחה המפגרת שקיימת פה.
    תמשיך לסבסד ילדים בגלל "אחלשים", ותמשיך לממן חרדים ובדואים עם 10 ילדים.
    תמשיך לחלק כסף לאוכלוסיות "מוחלשות", ותמשיך לקבל מאות אלפי חרדים וערבים שמסרבים לעבוד.

זה נהיה פטתי, מכיוון שאתה מחפש בנרות משהו כדי להוציא אותו טוב, וזו סתם סגידה כאילו אתה גרופי שלו.
    הרווחיות הייתה תנודתית עד שהוא נכנס למשרד האוצר, ומאז התחילה צמיחה באופן קבוע.
    אולי הוא "רק גרם לחברות להיות רווחיות", וזה בכלל כחלון הגאון הכלכלי שהיא אותן לרווחי ענק, פי כמה וכמה ממה שהיה בתקופת לפיד? ומה זה בכלל ה"הישג" הזה, לאסור תחרות כנגד חברת החשמל והנמלים שאנחנו מממנים, ואז להתלהב כשהן מרוויחות? גם אם אני אהיה היחיד שאמכור חלב, אני ארוויח, ואני לא רפתן דגול.

אין לך מה לחפש בכוח, הוא לא עשה את הדברים הכי קלים, כמו ביטול מכסים ורגולציות של קומבינטורים, ולא עשה את הדברים הקשים של להלחם במגזר הציבורי.
    אם הוא היה מצליח להעביר את מע"מ אפס הוא היה גורם נזק של מיליארדים.
    הוא היה הרבה יותר טוב מכחלון, אבל הוא לא היה שר אוצר טוב.
    ובכל מקרה, הוא לא יקח את תיק האוצר שוב, כי שר האוצר הבא צריך להעלות מיסים, וכשכל מה שאתה רוצה זה להצטייר טוב בתקשורת זה לא התפקיד לבחור.

8. 439 נק' מוניטין
    0
    The King

The King משתמש פעיל

The King
    לייקים:
    186
    ממש לא חיפשתי את זה במכוון. במקרה נתקלתי בזה בפייסבוק, קראתי את הכתבה ונזכרתי בדיון הזה.
    את הכתבה כן חיפשתי, אבל לא כדי לשלוח פה אלא כדי לקרוא אותה בכתב נורמלי כי בפייסבוק הכתב קטן ולא קריא כלכך.
    ואגב, אני ממש לא סוגד לו, לא מחפש להוציא אותו טוב והוא אישית לא מעניין אותי. אני פשוט אומר שהוא היה שר אוצר טוב, זה הכל.

אולי.. אבל כחלון לעולם לא טען שאלו הישגים שלו ולא ידוע לי על מהלכים שעשה כשר אוצר ע"מ להגדיל את רווחי החברות הממשלתיות. מעבר לכך, לפיד פוטר מתפקיד שר הוצר בדצמבר 2014, ממש בסוף השנה. כחלון מונה להיות שר האוצר רק במאי 2015. מ2013 עד 2015 הרווחים כבר צמחו בכ- 2 מיליארד עוד לפני שכחלון נכנס לתפקיד בכלל. לי זה לא נשמע מקרי.

לפיד לא אסר תחרות נגד החברות הממשלתיות. ה"איסור" הזה היה עוד הרבה לפניו, לכן אין שום קשר. וברור שלהתלהב שהן מרוויחות, כי אם הן מפסידות אז מאיפה אתה חושב שיגיע הכסף לממן אותן? נכון, מהכיס שלך ושל כל משלמי המיסים, ונכון, על חשבון דברים חשובים אחרים כמו חינוך, בריאות, רווחה וכו'.
    אין שום קשר בין אם תמכור חלב ותרוויח לבין מה שלפיד עשה. לפיד עשה מהלכים שמייעלים את התנהלות החברות והגופים הממשלתיים האלה, כמו לדוגמא פתיחת נמלים חדשים.

לא שמעתי אותו מדבר לאחרונה, אבל אם מה שהוא היה רוצה זה להצטייר טוב בתקשורת, לא היו שונאים אותו חצי מהאנשים בישראל.

9. 16,826 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter מנהל ראשי מנהל

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    4,792
    זה לא קרב ״מה יותר חשוב״. אלו שתי בעיות חשובות ודי מרכזיות בארץ.

אם אי פעם יהיה שינוי עם החרדים, זה לא משהו שיגיע כאן ועכשיו אלא תהליך של עשרות שנים עד שנגיע להבדל משמעותי.

הקטע שתומכי זהות מציגים את כל המגזר הציבורי כתאב בצע. זה ממש לא המצב. רוב המגזר ורוב האנשים - עובדים קשה ולא תמיד מרוויחים טוב. יש כמה וכמה תחלואות (כמו שציינו כאן) שצריך למגר ואין לי בעיה באיזה מחיר וכמה חזק צריך להכנס בהם. אבל לצורך העניין האחיות לא עשו שומדבר רע. המורים לא עשו שומדבר רע. וכו׳... זה שיש מנגנונים מיושנים ובזבזניים - אין סקפק.

10. 199 נק' מוניטין
    0
    1q2w3e

1q2w3e משתמש פעיל

1q2w3e
    לייקים:
    200
    מצביע שוב לאותו דבר, הבחירות האלה זה טמטום בהתגלמותו
    כול הימין אשם
    גם ליברמן גם ביבי גם החרדים

11. 6,720 נק' מוניטין
    0
    Bariah

Bariah משתמש משקיע

Bariah
    לייקים:
    1,059
    השכר הממוצע במגזר הציבורי הוא פי 1.6-1.7 מהמגזר הפרטי, עובדים פחות שעות, מקבלים קביעות ותנאים אחרים מפליגים.
    כל זה ביחד עם העובדה שהם שובתים בלי סוף ושהשירות שמקבלים הוא חרא לדעת כולם, כן הופך אותם לתאבי בצע.
    אז כן, המגזר הציבורי הוא האשם העיקרי ביוקר המחייה.

חייב להודות שזה הצחיק אותי, מוקדש לכל חסידי כחול לבן, שוברי השלשלאות, משמידי הדוסים - גבי אשכנזי: "החרדים לא בכיס של אף אחד, גם לא ליברמן"

12. 16,826 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    4,792

להגיד שהמגזר הציבורי אשם ביוקר המחיה זה כמו להגיד שהערבים אשמים במצב הבטחוני. אתה מכליל בצורה גסה ובא בטענות להרבה עובדים שלא עשו שום דבר רע בחייהם ולעיתים מרוויחים שכר מגוחך אפילו ביחס למקצוע שלהם. זה שתחזור על המנטרה שלך 100 פעם - לא יעשה אותה נכונה.

כחולבן מעולם לא החרימה את החרדים. אני אעדיף לא לשבת איתם אבל מה לעשות, הם חלק מהעם וצריך לעבוד איתה במידה כזו או אחרת.

13. 6,720 נק' מוניטין
    0
    Bariah

Bariah משתמש משקיע

Bariah
    לייקים:
    1,059
    הערבים באמת אשמים במצב הביטחוני, אבל זו לא הנקודה.

שוב, השכר הממוצע במגזר הציבורי הוא כמעט כפול מזה במגזר הפרטי.
    זאת אומרת שהפקידה שמרוויחה 6000 שקל בחודש במגזר הפרטי משלמת במיסים את השכר של הפקידה שמרוויחה 16000 במגזר הציבורי.
    אלה שעובדים קשה ומקבלים שכר גרוע היו מקבלים שכר גבוה יותר שתואם את היכולות שלהם אם לא היה צריך לשרוף את כל הכסף על איזו פקצה עם קביעות וותק של 15 שנה.

14. 16,826 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    4,792
    אתה יודע מה אומרים על ממוצע?
    הסטטיסטיקאי טבע בבריכה עם עומק ממוצע של מטר אחד.

שכר ממוצע זה נתון שקרי, כי הוא מוטה יותר מדי כלפי הקיצוניים, משהו שמאוד רלוונטי במגזר הציבורי.

האנשים שאשמים במצב הבטחוני הם ערבים, הערבים ככלל לא אשמים במצב הבטחוני. זה כל ההבדל.

שמע, בגדול אני מסכים איתך על רוב המקרים ושנינו כנראה היינו מצביעים לחיוב על כל רפורמה כלכלית שאחד כמו פייגלין היה מציע.

ההבדל הוא, שאתה נכנע ומפנים בצורה אבסולוטית את הרטוריקה של הבחירות שאתה שומע מהמועמדים שאתה תומך בהם וחושב שזה 100% חד משמעי. כן יש ה-מ-ו-ן מה לשפר לייעל ולהחליף במגזר הציבורי, אבל להאשים את המגזר עצמו? את כולו? את המורים והאחיות והשוטרים והפראמדיקים? כולם חזירים תעבי בצע שרוצים לשדוד אותך? ממש לא. גם אלו עם ועדים ואיגודים, לא כולם רעים וחלקם אשכרה מבצעים את מה שועדים אמורים לבצע.

The King אוהב/ת את זה.
  15. 58,518 נק' מוניטין
    0
    PowerLifting

PowerLifting משתמש משקיע

PowerLifting
    לייקים:
    4,417
    מה עם זהות

16. 1,416 נק' מוניטין
    0
    Dark Soul Omega

Dark Soul Omega משתמש קבוע

Dark Soul Omega
    לייקים:
    924
    חד"כ:
    גרייט שייפ
    אין "זהות" היא נמכרה לליכוד בתמורה שהליכוד ישלמו את החובות שלה (נשמע כמו שוחד...)

17. 3,395 נק' מוניטין
    0
    Arik

Arik משתמש קבוע מנוי בייעוץ אישי

Arik
    מנוי בייעוץ אישי
    לייקים:
    709
    חד"כ:
    אוניברסיטת בן גוריון
    בתור אחד שהבציע לזהות, לא יודע אם להיות מאוכזב או לא. זה היה לי ברור שהם לא הולכים לעבור את אחוז החסימה בבחירות הקרובות אז עדיף שפייגלין יצליח להשפיע איכשהו.

לא מתכוון להצביע בבחירות הקרובות כי אין מפלגה קפיטלסטית שדוגלת בחירות הפרט כמו שזהות הציעה.

18. 439 נק' מוניטין
    0
    The King

The King משתמש פעיל

The King
    לייקים:
    186
    נראה לי שליברמן הכי קרוב לפייגלין מהבחינה הזאת. מבחינת הלגליזציה זה מרצ, אבל קשה לי להאמין שבוחרי זהות יבחרו מרצ.

פייגלין מתוך הליכוד לא יעשה שום דבר. אם יש לו סיכוי להשפיע זה רק בהסכם שיעשה עכשיו בתמורה לכך שהוא לא יתמודד עם זהות. בנוסף לדעתי הוא גם איבד אמון של הרבה מהבוחרים שלו בגלל שהוא "מכר" את המפלגה לליכוד. ככה שלא נראה לי שהליכוד הולכים להרוויח קולות מהעסקה הזאת.

19. 58,518 נק' מוניטין
    0
    PowerLifting

PowerLifting משתמש משקיע

PowerLifting
    לייקים:
    4,417
    אני חושב שליברמן די סוציאליסט
    עם כל הדרישות שלו לקצבאות

20. 439 נק' מוניטין
    0
    The King

The King משתמש פעיל

The King
    לייקים:
    186
    הוא לא סוציאליסט הוא פשוט מנסה לדאוג לאוכלוסיה הרוסית. חוץ מקיצבאות לקליטת עולים מברית המועצות הוא נגד קצבאות ל"חלשים" ונגד תקציבי ישיבות. מעבר לכך הוא רוצה להוריד מיסים. וכמובן שהכל יחסי, הוא קפיטליסט ביחס למפלגות אחרות במדינה. אין באמת עוד מפלגה קפיטליסטית לגמרי כמו זהות. הליכוד כבר ממזמן לא כזאת.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...