מזון שפוגע/עוזר לאימונים ולהתפתחות הגוף מבחינה הורמונלית

הנושא בפורום 'תזונה ותוספים' פורסם ע"י WannaBeBigger, ‏22/5/19.

טוען...
  1. 1,255 נק' מוניטין
    1
    elchonon

elchonon משתמש קבוע

elchonon
    לייקים:
    889
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    Natural test-booster - חסרי תועלת? האומנם?
    אולי זה יעזור לך, זה דיון ארוך בנושא, אני מאוד השתכנעתי והתחלתי לקחת את התוספים האלה בגללו.
    לגבי מזון, תעשה מה שבא לך, עם יש מזון שנחשב מזיק לדעתך, תימנע ממנו.
    שקדים וסויה נחשבים פיטו אסטרוגני בגלל שהם מכילים הרבה מינרל נחושת שחיוני לייצור אסטרוגן. אז יש ספורטאים היפוכנדריים שנמנעים מהם.

לגבי גיל המחזור, ד"ר קמפל העלה טענה בספר שלו על הנושא, הוא טען שזה החלבון מהחי שמכיל הרבה חלבון ושומן רווי שמעלה את ההורמונים.
    הוא הוכיח שבמדינות צמחוניות כמו הכפרים בסין, בנות קיבלו מחזור מאוד מאוחר, גיל 18.
    הוא לא טען דבר על ההורמונים שבחלב, למרות שאני מסכים איתך שזה כנראה לא בריא בכלל.
    אני חושב שהקדמת גיל המחזור גם מושפע מהתוכן המיני שמופיעה היום בלי מעצורים. האדם מתבשל מינית מוקדם.

WannaBeBigger אוהב/ת את זה.
  2. 36,419 נק' מוניטין
    0
    yujinius

yujinius משתמש על משתמש כבוד

yujinius
    משתמש כבוד
    לייקים:
    12,158
    "נחשב מזיק לדעתך" "כנראה לא בריא"... ההשפעה על הגוף זה משהו פיזיולוגי, או שזה משפיע בצורה כלשהי (עושה נזק/תורם למשהו וכו) או שלא, זה לא קשור להאם אני מאמין שזה בריא או מה דעתי ודעתך על אותו מזון

3. 6,646 נק' מוניטין
    2
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    3,549
    https://pdfs.semanticscholar.org/e679/b56e7cd1ab7acb3332d09940629389922705.pdf
    שים לב ששינויים משמעותיים מתרחשים רק בקבוצות ה-300 ו-600, שהעלו את רמות הטסטוסטרון בדם למעל הנורמה

כאן הם גם מדברים על זה קצת, אבל הם מטפטפים את המידע הזה בהרבה מקומות, כנראה בעתיד הם יכתבו מאמר מפורט יותר:
    GainzZz™ in Clinical Practice Part II - Barbell Medicine
    הם מקור אמין מאוד למידע, מציע לך לקרוא דברים נוספים שלהם

העליה מוצקה, אבל לא מדובר על עליה משמעותית מספיק מכדי ליצור אפקט שניתן למדידה.
    אני אשאל אותך הפוך, איזה שינויים כן תצפה לראות מעליה של 15% בערך ברמות הטסטוסטרון? רק מזכיר לך שכשאנשים לוקחים טסטוסטרון חיצוני הרמות עולות במאות אחוזים.

היום זה כבר ידוע כסוג של מיתוס, אין לזה השלכות קליניות

דוקטור קמפבל ממחקר סין? המחקר שהיום משומש כדוגמא למופת למחקר שנערך בצורה גרועה, בחירה סלקטיבית של נתונים והסקת מסקנות שגויה?

ההורמונים בחלב לא משפיעים על בני אדם, חוץ מהעובדה שהם כמעט מתפרקים לחלוטין במערכת העיכול, וכבר בקיבה מאבדים את המבנה השלישוני שמאפשר להם לתפקד כהורמונים. זה כמו שתזרוק מפתח לטוחן אשפה ואז תנסה להשתמש בו כדי לפתוח דלת

נערך לאחרונה ב: ‏23/5/19
  4. 1,255 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש קבוע

elchonon
    לייקים:
    889
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    יש הרבה חורים במחקר שלו, אמת. אבל הוע לא היה רע לב.
    הוא הלך נגד הרבה אנשים עוצמתיים ולכן הוא זכה להשמצת עולם.
    אז אני לא לוקח את כל מה שאמר, אלא רק חלק בערבון מוגבל.
    לדעתי יש טעם בהרבה מהדברים שלו. כמו שתזונה עתירה בחלבון מן החי לא אידיאלית בטיפול בסרטן.
    יש כמה אנשים שטוענים את זה, ושעשו דיאטה טבעונית לסרטן, וראו שיפור.
    אני לא מצהיר טיפול לסרטן, ואני לא אומר שזה תזונה אידיאלית לאדם רגיל.
    אני אומר שיש תוכן בדבריו של קמפל.

5. 6,646 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    3,549
    לא יודע אם הוא היה רע לב, טיפש, או חשב שהוא עושה טובה לעולם, אבל הוא טעה בענק.
    הוא סינן כמות עצומה של נתונים ולקח רק את אלה שתומכים בתזה שלו והתעלם מהשאר, רוב המחקר שלו הוא אפידימיולוגי, סוג מחקר שאסור בשום צורה להסיק ממנו מסקנות קליניות, במיוחד כשאתה מסנן משתנים שיכולים להשפיע על המסקנות של המחקר.
    המחקר שלו במקרה הטוב אם הוא לא היה מסנן נתונים היה צריך להיות התחלה למחקרים רציניים יותר, ובמקום זה הוא החליט שהמחקר שלו מספיק כדי לקבוע עובדות

אף אחד לא טען שכן, אבל הוא גם לא מזיק.

ויש גם כמות זהה אם לא גדולה יותר של אנשים שעשו את זה ולא זכו לשיפור.
    צריך לקחת בחשבון את "המספר המינימלי לטיפול" כשחושבים האם משהו יעזור.
    מספר מינימלי לטיפול אומר כל כמה אנשים שאני אתן להם תרופה או טיפול מסויימים אני אראה אדם אחד עם השיפור שאני מצפה לו.
    אם לעבור לטבעונות יראה לי אחד כל 100 לדוגמא אז זה לא טיפול יעיל במיוחד

yujinius אוהב/ת את זה.
  6. 95 נק' מוניטין
    0
    WannaBeBigger

WannaBeBigger משתמש פעיל

WannaBeBigger
    לייקים:
    79
    מאמר כבד קצת אני אקרא אותו בהזדמנות
    לא יודע מה אתכם כל שיפור כלשהו בהורמונים שתורמים לי בתור גבר הוא טוב מבחינתי לא מחפש שזה יהפוך אותי לסופרמן אבל אם יהיה קצת שיפור בגוף אפילו קטן מבחינתי זה שווה את זה, ולמה לא בעצם?

מבחינתי משהו שחלק אומרים שהוא לא עושה כלום וחלק אומרים שעוזר שווה להוסיף לצריכה שלי, בסופו של דבר כמה מכל הדברים האלה כנראה כן ישפיעו ויעזרו וגם אם לא לא קרה שום דבר.

אשמח לעוד דברים בסגנון שטובים לי לפיתוח גוף ולהורמונים וכמו כן בכיוון הנגדי מאכלים שכדאי להימנע מהם
    --- עידכון הודעה, ‏24/5/19, תאריך ההודעות המקורית: ‏24/5/19 ---
    למה הקבוצות במינונים הנמוכים ירדו בביצועים? זה מוזר קצת

7. 6,646 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    3,549
    זה הכל שאלה של מאמץ ומחיר לעומת תועלת.
    אם זה ללא מאמץ כמעט וכסף זה לא בעיה אז לך על זה, רע זה לא יעשה, אבל אם זה דורש מאמץ או שהכסף זה בעיה, זה פשוט לא שווה את זה

תסתכל על רמות טסטוסטרון בדם בבייסליין לעומת סוף המחקר. הטסטוסטרון שלהם היה נמוך מדי בשביל לשמר את מה שיש להם

8. 95 נק' מוניטין
    0
    WannaBeBigger

WannaBeBigger משתמש פעיל

WannaBeBigger
    לייקים:
    79
    למה יש להם פחות טסט מאשר שהיה בבייסליין?

בכל מקרה לפי הנתונים האלה כל תוספת טסט מהבייסליין (לא מדבר על הdose שהם קיבלו אלא רק על הטסט בדם) כן הובילה לשיפור גם במסת השריר וגם הובילה לפחות מסת שומן.

כלומר יותר טסט = יותר תוצאות

9. 6,646 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    3,549
    כי הביאו לכולם משתק לציר ההורמונלי, ככה שכל הטסטוסטרון שלהם יהיה חיצוני, ככה שאפשר לשלוט על הכמות

זה לא מדוייק. קבוצת ה-125 הטסט עלה אבל בתוך הנורמה והם ראו שיפורים חלקיים וקלים, השיפורים הרציניים היו רק בקבוצות ה-300 וה-600, שגרמו להם לצאת מהנורמה.
    צריך לזכור גם מה זה שינוי משמעותי. זה בידיוק כמו שאמרתי מקודם, שינויים לטובה אפשר לעשות, השאלה האם זה שווה את המאמץ והכסף. אם הם לא בעיה אז לך על זה, כל שיפור הוא לטובה, אבל אם זה דורש ממך מאמצים מיוחדים או כסף שבעייתי להוציא, זה לא שווה את זה

WannaBeBigger אוהב/ת את זה.
  10. 95 נק' מוניטין
    0
    WannaBeBigger

WannaBeBigger משתמש פעיל

WannaBeBigger
    לייקים:
    79
    בקבוצה של ה125 זה ממש טיפה מעל הבייסליין, כנראה שמשפרי טסט טבעיים יכולים לגרום לעלייה גדולה מכך בלא מעט. בשרשור שelchonon פרסם הבחור שם העלה ביותר מ50% את הטסט.
    לפי זה הנתונים מהטבלה מאוד מעודדים וזה יכול לגרום לשיפור גדול יותר אפילו ממה שחשבתי בהתחלה.

אכן, זה לא מתקרב לטסט חיצוני ורואים זאת בבירור מהנתונים אבל זה גם לא אמור.

בכל מקרה מעניין אותי מי המשוגעים שמשתתפים במחקרים כאלה ומאיפה הביאו אותם. וחבל שאין קבוצת ביקורת בלי שיתוק ציר הורמונלי ומנות של טסט
    --- עידכון הודעה, ‏24/5/19, תאריך ההודעות המקורית: ‏24/5/19 ---
    דרך אגב הקבוצה של ה50 עדיין בנורמה, נכון?

11. 6,646 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    3,549
    לא יודע על איזה נתונים הסתכלת, רשום עליה של 14%, לא 50%.
    זה כמובן יותר מה-7% במחקר שפרסמתי פה, אבל השאלה מה זה אומר קלינית, כנראה לא הרבה., מכיוון ששינויים משמעותיים מתחילים לראות ב-100% יותר והלאה

בעייתי בלי שיתוק הציר ההורמונלי, כי אתה יכול להביא לכמה משתתפים את אותה כמות טסטוסטרון והכמות בדם תצא שונה לחלוטין, ככה שאי אפשר להשוות ביניהם

בקושי, מגרד את התחתית, אבל כן. אבל צריך לזכור שהם איבדו כמעט חצי מהטסטוסטרון שהגוף שלהם רגיל לעבוד איתו

12. 95 נק' מוניטין
    0
    WannaBeBigger

WannaBeBigger משתמש פעיל

WannaBeBigger
    לייקים:
    79
    המחקר של הashwagandha דיבר על עלייה ממוצעת של 15%. בלינק שפורסם פה למעלה יש שרשור על בחור שלקח ashwagandha ועוד משהו והצליח להעלות את הטסט ביותר מ50% בצורה טבעית

ברור שצריך את השיתוק ההורמונלי, הכוונה שלי היא להביא קבוצת בקרה בנוסף לחמשת הקבוצות האלו (שאותם להשאיר ללא שינוי).
    בקבוצה הבקרה לא לעשות שיתוק הורמונלי ולא להביא טסט. כדי לראות שינוי בבייסליין ושינוי בשאר הנתונים וכדי להבין בערך לאן הנתונים האלה יכולים להתנדנד בלי התערבות כלשהי.

זה עדין מראה שגם בנורמה יש הבדלים גדולים(לפחות מבחינתי) בין הכמויות השונות של הטסט, בניגוד למה שנאמר כאן מקודם בשרשור שאין שום הבדל בין הטווחים השונים כל עוד זה בנורמה.

13. 6,646 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    3,549
    זה אנקדוטה, זה לא מבוקר ואין לנו שום מושג למה הטסטוסטרון שלו עלה ככה, זה יכול להיות גם בגלל הבדל בשעת המדידה

יש לך מחקרים אחרים שבודקים את התנדנדות הטסטוסטרון בצורה טבעית

אתה מפספס את הנקודה, זה לא משנה איפה אתה נמצא בסקאלה כל עוד אתה עובד בטווח הטסטוסטרון שמתאים לגוף שלך. יש אנשים שיכולים להשיג המון גם בטווח הנמוך. אני למשל נמצא נמוך מאוד בסקאלה, אבל שרירי וחזק, אבל אם אני אני אכפיל את כמות הטסטוסטרון שלי אני עדיין אשאר בסקאלה, אבל יהיה לי פי 2 טסטוסטרון, אז מן הסתם המצב שלי ישתפר. וההפך גם נכון, אם יש לך טסטוסטרון גבוה, ועכשיו תעבוד עם חצי עדיין אתה תהיה בסקאלה, אבל יש לך רק חצי מהכמות שאתה צריך. הסקאלה פשוט אומרת מתחת למה גם אם זה הכמות הטבעית שלך זה לא מספיק לתפקוד תקין, אבל בתוך הסקאלה זה משתנה מאוד מה כל אחד צריך, זה גם למה הסקאלה רחבה מאוד.
    בנוסף אם למישהו יש 900 טבעי והוא יעלה ל-1100 שנמצא מעל הסקאלה כנראה הוא לא יראה הבדל משמעותי, כי מבחינת אחוזים זה מעט מדי

14. 95 נק' מוניטין
    0
    WannaBeBigger

WannaBeBigger משתמש פעיל

WannaBeBigger
    לייקים:
    79
    אני לא חושב שיש "כמות שהגוף צריך" או "כמות שהגוף רגיל". לדעתי גם במחקר, האנשים בקבוצות ה25 וה50 הגיעו לאן שהגיעו במהלך חייהם לפני המחקר בגלל הכמות של הטסט שהייתה להם בדם, ואילו הכמות טסט שלהם מראש הייתה נמוכה יותר, היו מגיעים לתוצאות נמוכות יותר אשר תואמות את התוצאות הסופיות במחקר ולא היו מאבדים מסת שריר ועולים בשומן כתוצאה מירידת הטסט.

אני לא אומר שאי אפשר להגיע לתוצאות עם טסט נמוך. אתה כנראה מתאמן בצורה טובה, אוכל נכון, ישן טוב ועוד שלל דברים שאתה עושה ואחרים לא. ופשוט אלה הדברים שגורמים לך לתוצאות יותר טובות מרוב האוכלוסייה.
    אני אומר שאם תבודד את כל המשתנים מסביב, הטסט כן יהיה גורם משפיע, ובן אדם שעושה בדיוק את אותו הדבר עם טסט גבוה יותר כן יזכה לתוצאות טובות יותר.

15. 6,646 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    3,549
    יפה שיש לך תיאוריה, השאלה האם היא מחזיקה מים.
    היכולת שלך לבנות שריר נקבעת בעיקר גנטית. גם כמות הטסטוסטרון שתייצר נקבעת בעיקר גנטית, והיא מתאימה ליכולות שלך. היכולות שלך וכמות הטסטוסטרון שלך לא קשורים בצורה ישירה אחד לשני, כלומר יכול להיות לך פוטנציאל גבוה מאוד לבניית שריר וטסט נמוך, או טסט גבוה ופוטנציאל נמוך לבניית שריר, בגלל שהיכולת לבניית שריר לא נקבעת אך ורק ע"י הטסט. תחשוב על הפוטנציאל שלך כסוג המכונית והטסט כדלק. זה שיש לך מיכל חצי ריק לא יהפוך את הלמבורגיני שלך לפחות מהירה, ומיכל מילא לא יהפוך את הפיאט אונו שלך למכונית מירוץ.
    עכשיו אם יהיה שינוי משמעותי מאוד בכמות הטסטוסטרון שלך אז זה כבר יעשה הבדל (יותר מדי או פחות מדי), אבל הבדלים קטנים הם לא מה שיעשו את ההבדל

הם קיבלו משמעותית פחות טסט ממה שהם צריכים, אני מאמין שאם היו רואים הבדלים של עד 20% מהכמות הטבעית שלהם לא היו רואים כמעט שום הבדל, לא משהו שאפשר למצוא בלי בדיקות קפדניות מאוד

Lior Rotem אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...