המעבר בין מסה לחיטוב מבחינת האימון

הנושא בפורום 'אימונים' פורסם ע"י SeriousMass, ‏19/3/19.

טוען...
  1. 7,985 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,441
    4X8 ו-8X4 יוצא אותו מספר החזרות...
    ואם זה 30 או 32 חזרות זה באמת לא קריטי, וה-28 זה ללכת על טיפה פחות אם 32 חזרות זה יותר מדי. זה גם נותן לך טווח תמרון של להוסיף עוד סט של 4 חזרות ביום טוב

תקרא שוב את כל מה שרשמנו, כי קיבלת תשובה לזה כמה פעמים.
    אחרי הדילואוד אל תחזור מיד לקריעת תחת, ואתה גם תצטרך למצוא דרך עבודה שבה אתה עובד במשקלים הרצויים, אבל לא נלחם על לגרד כל חזרה

2. 13 נק' מוניטין
    0
    SeriousMass

SeriousMass משתמש מתחיל

SeriousMass
    לייקים:
    13
    אז אתה אומר שסבבה לעשות 28 חזרות וגם אם אני מרגיש שאני יכול לתת עוד סט אפילו של 4 חזרות?
    ולגבי השיטת עבודה, אני אמור להגיע למצב שחזרה אחרונה סט אחרון אני גמור מת, או שזה סבבה להוריד משקלי עבודה בשביל לסיים ביותר "רגוע" את החזרה האחרונה של הסט האחרון? או שזה אמור להוית ממש קרוב לכשל אבל לא כשל.
    ובכללי המשחק שלי כרגע הוא יותר נפח ופחות עצימות, כאילו אם יש צורך לתת העדפה, לתת העדפה לנפח (שזה אומר להוסיף חזורת/סט ולהוריד קצת משקלי עבודה בשביל להגיע לנפח הרצוי? ואז נגיד לנסות בלוק היפרטרופיה/כוח ולעבוד על 8X4 או אפילו 5X5 אם זה כוח?)

3. 14 נק' מוניטין
    0
    Aoxo

Aoxo משתמש מתחיל

Aoxo
    לייקים:
    21
    אם אני לא טועה גם החלק שהחומצות אמינו הופכות לקלוקוז נכון , למדנו על זה בפיזיולוגיה
    לא זוכר בידיוק את המנגנון אבל באימון ההורמון גלוקגון שהוא הורמון קטבולי עולה ומזרים מהשרירים חומצות אמינו וגליקוגן לכבד (מעגל קורי/מעגל קרבס פאק אני לא זוכר) והתהליך הופך את זה לגלוקוז וATP שמוזרם חזרה לדם

4. 3,288 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש משקיע

frozen
    לייקים:
    2,291
    אני גם חשבתי ככה ואני גם למדתי ככה בהתחלה.. מסתבר שזה פשוט הדרך הקלה והנוחה של כל מיני קורסים ומסגרות להסביר את זה.
    בפועל זה הופך לתוצר אנרגיה אחר,אני לא זוכר בדיוק.. @kotzer למד את זה יותר בהרחבה והוא מסביר את זה יותר טוב

5. 7,985 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,441
    בידיוק, זה נקרא אוטו-רגולציה, כלומר שאתה משחק עם משתני האימון במהלך האימון, כדי להתאים את האימון למצב שלך אותו היום.
    תנסה לתכנן הרגשה שאתה אמור לצאת איתה מהאימון, ותעבוד לפי ההרגשה הזאת, שלא תסיים אימון גמור מדי, או מרגיש רענן מדי, תכוון לאיך המשקלים אמורים להרגיש ולך לפי זה

תחשוב על זה ככה, אם אתה גמור בסוף התרגיל הראשון, לא יהיה לך כוח לאחרים, ואם אתה גמור מת בסוף האימון, לא יהיו לך הכוחות המנטליים, ואולי גם הפיזיים לאימון הבא

בהחלט אפשר, ואפילו מומלץ

מה שיותר קריטי לך יהיה כמות החזרות שאתה מבצע במשקל מסויים, ככה שזה לא קריטי איך, פשוט תשמור על עקביות, אל תעשה יום אחד שלשות ויום אחד שמיניות

לך יהיה יותר הגיוני שעבודת הבלוקים תמיד תהיה בדגש על הוספת נפח, אבל עדיף שבלוק אחד יתרכז בהעלאת הנפח ע"י העלאת משקלי העבודה, ובלוק אחר בהעלאת כמות החזרות.
    תזכור רק שעלייה לינארית כזאת תגרום לך מהר מאוד להגיע לסף היכולת שלך, אז כל בלוק תעשה ריסט חלקי, ככה שלא כל הבלוק תעבוד יותר ממה שעבדת בבלוק הקודם, אלא רק תבנה לאורכו ככה שתסיים את הבלוק עם יותר נפח ממה שסיימת את הבלוק הקודם

בלבלת הרבה דברים פה.
    מעגל קרבס קורה בכל התאים, ובו גלוקוז הופך לאנרגיה.
    גלוקגון משנע בעיקר גלוקוז מהכבד, שנמצא שם בצורת גליקוגן, כדי שיהיה גלוקוז בדם שיוכל להגיע לתאים, ובנוסף משנע שומן מתאי השומן וחומצות אמינו מהשריר והכבד לדם.

6. 14 נק' מוניטין
    0
    Aoxo

Aoxo משתמש מתחיל

Aoxo
    לייקים:
    21
    אהה אוקיי תודה על ההסבר והסדר בדברים וסורי על הבלבול אני הייתי פחות חזק בפיזיולוגיה

7. 13 נק' מוניטין
    0
    SeriousMass

SeriousMass משתמש מתחיל

SeriousMass
    לייקים:
    13
    כאילו נשמע מוזר כי תמיד אומרים לתת הכל באימונים, אבל מצד שני לא להגיע למצב שאתה גמור מת אז איך אפשרי להתקדם ככה נטו מהנפח שצברתי באימון?
    ובסוף בלוק לגבי הריסט החלקי, למה אתה מתכוון? לא לדילאוד?
    ובגדול בגדול, במסה הייתי עובד שמיניות, ועכישו שבוע אחרי הדילאוד חזרתי למשקלים שעשיתי לעשיריות, אז כרגע אתחיל עם עשיריות לכמה שבועות אולי ואז אחזור לשמיניות לראות אם אצליח להרים את המשקלים שלי בסוף המסה כי כרגע לא רואה את זה קורה אבל אני באמצע עוד. ובכללי זה יהיה בסדר לעבוד בבלוקים של עשיריות שמיניות רק? (הכוונה לנפח/היפרטורפיה) ואין טעם להוסיף בלוק חמישיות נגיד (כוח)?

8. 7,985 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,441
    מי שאומר את זה הוא חסר מושג. זה או אנשים שלא השיגו שום הישג משמעותי בתחום, או אנשים שיש להם גנטיקה מספיק טובה שגם אימונים לא נכונים יעבדו להם מעולה.
    קח בחשבון שגם אתה לא צריך להרוג את עצמך, אבל האימון כן צריך להיות מאתגר

כן, הנפח הוא הטריגר של הגוף להתאים את עצמו להתמודד עם נפח

דילואוד זה דילואוד וריסט זה ריסט.
    דילואוד זה איזה שבוע של עבודה משמעותית מופחתת.
    ריסט אומר שאחרי הדילואוד אתה לא חוזר מיד לאיפה שהפסקת שבוע לפני, אלא לנקודה שהיית בה קצת לפני, נגיד שבועיים-שלושה לפני, כדי שתוכל להתחיל בצורה קלה יחסית ולצבור מומנטום לקראת הקושי האמיתי. תזכור שכדי להתקדם הגוף צריך להתאים את עצמו לעבודה, והוא צריך מסלול התקדמות, עלייה הדרגתית. כשאתה מתחיל את הבלוק קל יחסית אז הגוף מבין את מסלול ההתקדמות שלו

תנסה להישאר בעשיריות ולא שמיניות, תגרור את ההתקדמות בעשיריות כמה שניתן, אבל אל תגיע למצב שבו אתה מגרד את החזרות האחרונות. ברגע שהגעת לשלב שבו אתה לא יכול להתקדם יותר בעשיריות זה הזמן לדילואוד. אחרי זה אתה יכול לנסות בלוק של שמיניות. אבל אל תשנה דברים באמצע.

אתה לא מתחרה ורק רוצה לבנות מסת שריר, ככה שאני לא רואה סיבה לא לשלב ביניהם, זה ישמור עליך רענן באימונים ועם גירויים חדשים כל כמה זמן, שגם זה חשוב לבניית שריר

9. 14 נק' מוניטין
    0
    Aoxo

Aoxo משתמש מתחיל

Aoxo
    לייקים:
    21
    היי , היו לי המון שאלות דומות לזה שפתח את הנושא וקראתי את כל התגובות פה ואני באמת רוצה להגיד לך תודה , זה לא מובן מאליו שמישהו כמוך ועם ידע כמו שלך , עוזר לאנשים בנושא בזמנו הפנוי ונמצא בפורומים כאלה.
    אשמח מאוד אם תוכל לענות לי על שאלה קטנה -
    בעצם אני מתחיל חיטוב שבוע הבא וזה זמן מצויין לדיאלוד קטן? להוריד עצימויות בערך 10% מהמשקלי עבודה שלי השבוע ולהתחיל את החיטוב שבוע הבא בעצם משם? אני בעצם לא "אפסיד" את ה10 אחוז האלה שהורדתי?
    המטרה זה שימור שריר , אבל גם כח חשוב לי i geuss כי הוא גם אחד הקריטריונים להיפרטרופיה כמובן
    והאם לדעתך כדאי לעבור בחיטוב לFBW 4 TIMES בשבוע? או להשאר ב A B 4 TIMES A WEEK? כמובן וברור שאם אעבור לפול בודי לא אעשה כל אימון סקוואט / בנץ ומורכבים כדי שתהיה התאוששות
    תודה רבה רבה מראש

נערך לאחרונה ב: ‏21/4/19
  10. 13 נק' מוניטין
    0
    SeriousMass

SeriousMass משתמש מתחיל

SeriousMass
    לייקים:
    13
    אני אסביר לך מה אני מרגיש, אתה רשמת להתקדם בעשיריות וברגע שאני "נתקע" אז לתת ריסט/דילאוד ולעבור בלוק לנסות. אבל אני לא מגיע לשלב של "נתקע" אני מרגיש כאילו כל אימון אני מנסה לשרוד את העשיריות שלי, כאילו אפילו לא התקדמתי בקילו בתרגיל בכלום, כאילו ההרגשה שאני רק מנס הלשרוד את העשיריות שלי אז אני לא ידוע להגדיר אם נתקעתי או לא יודע מה קורה. וכמו שאמרת שהנפח הוא הטריגר להתמודד עם הנפח, זה גם לא ממש קורה כי אני עדיין לא מרגיש שיפור באימונים, המשקל לא ניהיה יותר קל, ועדיין מרגיש שאני מנסה "לשרוד", והחזרות האחרונות באמת קשות.

Aoxo אוהב/ת את זה.
  11. 14 נק' מוניטין
    0
    Aoxo

Aoxo משתמש מתחיל

Aoxo
    לייקים:
    21
    I feel the same.
    אני בדיוק גם עובר ממסה לחיטוב וקצת מרגיש מבולבל, נראה מה קוצר יענה לבחור באמת יש המון ידע

12. 7,985 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,441
    זה ריסט, אבל כן, זו יכולה להיות הזדמנות טובה לריסט, אולי אפילו אחד יותר עמוק כמו 15%-20%, זה יאפשר לך גם לגשר את הפערים בין החיטוב למסה, וגם לתת לך טווח עבודה להתקדם ממנו

אידאלית אתה תישאר עם התוכנית שלך, ותשנה רק במידת הצורך (נגיד הורדה של סט לתרגיל)

זה למה אתה עושה ריסט, כדי לא לגרד מלכתחילה את העשיריות שלך. ברגע שאתה מתחיל עם גירוד של העבודה אתה לא יכול לצפות ששבוע אחרי אתה תצליח לבצע 40 חזרות טובות יותר (4X10), זה למה אתה מתחיל ממשקל שאתה יכול לבצע את כל העבודה בקלות, שגם ביום גרוע ממש אתה מסיים את כל העבודה הזאת בלי להרוג את עצמך, ואז שבוע אחרי זה עושה שיפור קטן במשקלים, ורק אחרי שבועיים בערך אתה אמור להגיע למצב שיש כבר קושי בעבודה ואתה צריך להיות ממוקד כדי לסגור את כל העבודה, אבל גם אז זה לא צריך להיות מצב שאתה מגרד את החזרות. גירוד זה בשבוע האחרון או לפני האחרון של הבלוק

Aoxo אוהב/ת את זה.
  13. 30 נק' מוניטין
    0
    ASAFABADI

ASAFABADI משתמש קבוע

ASAFABADI
    לייקים:
    30
    ואם אני לא עובד לפי בלוקים אלא בהתקדמות לינארית, אז שאף פעם לא יהיה גירוד?

14. 7,985 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,441
    בידיוק. אתה כן אמור להגיע קרוב יחסית לכשל, אבל לא לכשל באמת או מצב שעוד טיפה ואתה נכשל

ASAFABADI אוהב/ת את זה.
  15. 13 נק' מוניטין
    0
    SeriousMass

SeriousMass משתמש מתחיל

SeriousMass
    לייקים:
    13
    קוצר תסלח לי אם אני חוזר על עצמי שוב ושוב אבל יש משהו שאני באמת עדיין לא מבין. אני לא מבין איך אם אוריד עכישו את המשקלי עבודה, ולא אפרק את עצמי בסטים, ובסט האחרון חזרה אחרונה אם לא אגיע למצב שאני בקושי מצליח, איך הגוף עם משקלי עבודה נמוכים יותר ואימונים יותר "קלילים" קצת, איך אני אצליח לחזור למשקלי עבודה, איך אדע מתי לעלות בחזרה את המשקלים, למה שהגוף לא ייתרגל לשקלים הנמוכים האלה? וזה במיוחד כשאני בחיטוב עכישו ולא במסה, ככה שכל אימון שהולך לי מעפן או שאני בקושי מסיים תחזרה האחרונה, אני ממש מפחד שהשריר שלי סתם ילך לפח.

16. 7,985 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,441
    כל משקל שהוא מעל ל-60% מהמקסימום שלך הוא אתגר לגוף, גם אם לא אתגר גדול, זה עדיין אתגר. ברגע שלגוף יש אתגר הוא מנסה להתחזק כדי להתגבר על האתגר, ויש לו רק 2 דרכים להתמודד עם זה - לבנות מסת שריר ולשפר יעילות עצבית. 2 התהליכים האלה הם סוג של one for all, כלומר שלא משנה מה משקל העבודה שעשית, זו תהיה התגובה שלו תמיד, סדר הגודל של התגובה יהיה בהתאם לסדר הגודל של הגירוי, כלומר הנפח והמשקל.
    ככה שגם עבודה במשקלים נמוכים תיתן בידיוק את אותה התגובה כמו עבודה במשקלים גבוהים, אבל יהיה פחות מזה. הבעיה בעבודה עם משקלים גבוהים מדי היא שהתגובות האלה דורשות זמן, ומן הסתם ככל שהתגובה תהיה גדולה יותר (בגלל נפח גבוה ומשקלים גבוהים) היא תדרוש יותר זמן, והבעיה מתחילה כשאין לך את הזמן הזה כי יש לך אימון יום-יומיים למחרת והגוף לא סיים להתאושש.
    מה שאתה עושה במקום זה זה לרדת במשקלים ולבנות תגובה קטנה על תגובה קטנה, להשתפר מיום ליום כמה שניתן. כי לבנות שיפור קטן על שיפור קטן (שיפור מאימון לאימון, גם אם זה מתחת למקסימום) ייתן לך לאורך זמן שיפור משמעותי יותר מקפיצות גדולות (כלומר לעבוד קשה מאוד ולנוח המון זמן).
    אתה תגיע למשקלי העבודה שלך ואפילו תעבור אותם, כי אתה תטפס חזרה אל המשקלים האלה, אבל הפעם זה יהיה אחרי ששיפרת את הביצועים שלך, ואותם המשקלים יהיו קלים יותר

SeriousMass, Aoxo ו-frozen אוהבים את זה.
  17. 3,288 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש משקיע

frozen
    לייקים:
    2,291
    לא מצליח לתת לך מוניטין,אבל כל הכבוד:victory:

18. 13 נק' מוניטין
    0
    SeriousMass

SeriousMass משתמש מתחיל

SeriousMass
    לייקים:
    13
    וואלה קוצר תודה רבה על הכל :)
    בנתיים אני עושה שמיניות על קצת פחות משקל ממה שהגעתי אליו במקסימום, חלק מהתרגילים יותר משקל הורדתי ובחלק פחות, אבל כרגע שמיניות ומסה גם לא לגמור את עצמי באימון, נראה איך זה ייזרום ברגע שארגיש שזה קל אעלה אולי לעשיריות ובהמשך משקלים גם אבל לאט לאט :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...