מולטי ויטמין

הנושא בפורום 'תזונה ותוספים' פורסם ע"י Liran22, ‏12/3/19.

טוען...
  1. 42 נק' מוניטין
    0
    Liran22

Liran22 משתמש מתחיל

Liran22
    לייקים:
    30
    אשמח שמישהו יעשה לי טיפה סדר. בכל הנושאים שאני קורא פה בפורום רשום שאם אתה צורך לפחות 5 ירקות מצבעים וסוגים שונים אין לך צורך לקחת. מה קורה אבל אם אני צורך 5 ירקות ביום אבל לא מצבעים וסוגים שונים, אז זה לא מספיק טוב? אחרי זה אני קורא בפורטל וזה מה שרשום שם:

ספורטאים, מהסיבה שהם מתאמנים קשה, צריכים לקבל יותר ויטמינים ומינרלים מאשר אדם שלא מתאמן, למרות שהם גם אוכלים יותר מאדם שלא מתאמן וכך צורכים ויטמינים גם מאוכל. בכל אופן, מולטי-ויטמין/מינרל פעם ביום אמור להספיק בתור ביטוח תזונתי זול. זה לא יזיק וזה יכול לסדר או למנוע חוסרים קטנים. בכל מקרה, אין ממש צורך לקנות כל מני פורמולות יקרות, וספורטאים שאובססיביים לגבי זה יכולים פשוט לקחת שני כדורים (לחלק לבוקר ולערב). חשוב לציין שלגברים, בייחוד לאלו שאוכלים הרבה בשר אדום, כדאי לחפש מולטי שלא מכיל ברזל. לעומת זאת לנשים כדאי לחפש מולטי שכן מכיל ברזל, בשל נטייתן לפתח אנמיה (בעיקר בגלל דיאטות מסויימות ואיבוד דם חודשי). חשוב להדגיש שבשום פנים ואופן ספורטאי אינו יכול להתעלם מדברים חשובים בדיאטה הכללית שלו תוך ציפייה שהמולטי “יכסה אותם”.

אז אם מי שמתאמן צריך יותר ויטמינים ומינרלים מבן אדם רגיל אז איך 5 ירקות אמורים להספיק אם זו ההמלצה לבריאות כללית?
    אני בכל מקרה מתכנן לבצע בדיקות על מנת לראות

אם יש לי חוסרים באיזה שהוא ויטמין...עד עכשיו לקחתי מולטי ויטמין בתור כיסוי, אבל אני לא יודע אם יש באמת טעם שאקח. אני צורך ירקות כל יום (אולי לפעמים יש ימים שלא), לפחות את ה4-5 ירקות אבל בדרך כלל מאותם סוגים פחות או יותר.

אשמח אם מישהו יכול לעזור לי ולעשות לי טיפה סדר במוח.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...