ייעוץ מולטי ויטמין.

הנושא בפורום 'תזונה ותוספים' פורסם ע"י MuGi, ‏5/9/08.

טוען...
  1. 28 נק' מוניטין
    0
    MuGi

MuGi משתמש מתחיל

MuGi
    לייקים:
    0
    אז ככה.. הבאתי מולטי ויטמן של gnc לגברים (ללא ברזל) והמורה שלי לאנגלית לא יודע איך הגיע לזה ואמרה שעודף ויטמנים ולו הקטן ביותר יכול להזיק ולגרום לסרטן.
    עכשיו נשמע לי קצת הזוי... אבל אני הפסקתי לקחת ביומיים האחרונים..
    אז ככה אני לא בנאדם שאוכל פירות סתם ולא שותה יוגורטים שמכילים הרבה ויטמנים.. ובימי שישי שבת אנלא לוקח מהמולטי ויטמין כי בימים האלה כן יוצא לי לאכול הרבה פירות וירקות וקורנפלקס ודברים שמכילים ויטמנים.

אז ככה.. במידה ואני לא בנאדם שמקבל הרבה ויטמינים מבחוץ.. אבל גם עד היום לא נראתי כמו אחד שהוא במסחור.. לקיחת המולטיויטמין יכולה להזיק לי? או שמצב שבטוח אין לי את כמות הויטמנים הנדרשת לגוף בריא אז אין בעיה?
    גם מה שכן במולטי ויטמין רשומים האחוזים מהתזונה היומית המומלצת לגברים
    ולמשל על טיאמין רשום (b-1) רשום 2000% מהתצרוכת היומית...
    איזה מין אינטרס יש להם לשים שם כמות כל כך גדולה מהויטמין הזה?:\
    אשמח לקבל קצת הסברים

2. 6,521 נק' מוניטין
    0
    Mishel Mishayev

Mishel Mishayev משתמש קבוע משתמש כבוד

Mishel Mishayev
    משתמש כבוד
    לייקים:
    925
    כל דבר בעודף גורם לנזק ,מולטי וויטמין זה סה"כ רשת ביטחון שמאפשרת לך קצת יותר שקט נפשי .
    אני לא מכיר את המולטי הספיציפי הזה אם יש לך קישור תשים בבקשה שנראה את הכמויות .

3. 4,477 נק' מוניטין
    0
    RaMi

RaMi משתמש פעיל

RaMi
    לייקים:
    2
    בבתי מרקחת, סופר פארמים ובבתי טבע ישנם מדפים גדושים של ויטמינים.
    אנשים בעלי מודעות גופנית מפותחת מוצאים לכל בעיה פתרון בדמות ויטמין או מינרל. המוצרים המוצעים למכירה מתיימרים לספק הגנה בגידולים סרטניים, לחזק את הלב, לשפר את המין, להגביר אנרגיות, לחשל את המערכת החיסונית, להפחית לחץ ולהטיח חיים ארוכים וטובים יותר.
    "ויטמינמאניה" , משתלטת על המערב.
    למעשה, קיימת מחלוקת בין תזונאים ורופאים האם כדאי לקחת ויטמינים בנוסף למזון. חלק מהרופאים והתזונאים גורסים שאם אוכלים מזון מגוון ומאוזן אין צורך בשום תוספת ויטמינים, ולהפך, עודף ויטמינים עלול לגרום לנזקים. לעומתם ישנם כאלה שגורסים שיש צורך להוסיף ויטמינים על התזונה היום-יומית, כי המזונות עוברים שינויים בגלל ריסוסים, אחסון והקפאה.
    בעבודות שנעשו בשנים האחרונות התברר שישנן אוכלוסיות שלוקות בחוסר תזונה ספציפי: קשישים, אנשים שמקיימים דיאטה קיצונית לאורך זמן, נשים הרות, או אנשים שלוקים במחלות כרוניות ולהם מומלצת תוספת ויטמינים.
    אין ספק שבמקרה של מחלה הנובעת מחוסר ויטמין כלשהו, יש צורך להוסיף ויטמין זה למזון באופן מלאכותי. אולם השאלה הנובעת היא האם תוספת ויטמין עשויה למנוע מחלות כגון סרטן, דלדול עצמות וכו'. התשובה לכך אינה חד משמעית, ישנם מחקרים המראים כי תוספת ויטמינים אינה משנה תחולת חיים או סיכון לחלות במחלות, וישנם מחקרים המראים כי לנטילת ויטמינים עשויה להיות יתרונות בריאותיים משמעותיים.
    יש להדגיש שקיימים גם נזקים לא מעטים מלקיחת ויטמינים: מינון גבוה של ויטמין e סותר את פעולתו של ויטמין k, ויטמין a עלול להסב נזק לעוברים, לחומצה פולית יכולה להיות תגובה נגדית לתרופות נגד התקפים אפילפטיים והיא יכולה להסוות סימנים של חסר ב – 12b.
    צריכה לא מבוקרת של הויטמינים המסיסים במים לרוב אינה מזיקה, שכן העודפים מופרשים מהגוף. אולם יש בעיה בצריכה לא מבוקרת של ויטמינים המסיסים בשומן, אלה עלולים להצטבר ברקמת השומן ובטווח הארוך להזיק.
    כרגע, במצב הקיים בארץ, אין כל מניעה שאנשים ייטלו מנות רבות של ויטמינים ביום ללא פיקוח. ב – 99% מהמקרים כמויות גדולות של ויטמינים אינן מזיקות, אבל גם 1% משמעותו - אלפי בני אדם עלולים להיפגע מצריכה לא נכונה של ויטמינים.

4. 28 נק' מוניטין
    0
    MuGi

MuGi משתמש מתחיל

MuGi
    לייקים:
    0

אז מה אתה אומר בעצם?
    ושאלתי האם עודף יכול לגרום למחלת הסרטן לא האם כמות טובה יכולה למנוע..

5. 66,616 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike מנהל אתר | לשעבר Moshe מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    9,026
    תשאל את המורה מה זה מיקרונוטריאנטים ותחזור אלינו , אם היא תתחיל לגמגם תבין שאין לה שום ביסוס לדברים שלה.

עניין המינונים המוגזמים במולטי הינם בגלל שיש סבירות שרוב התוסף לא יספג מכיוון שמגיע כתוצר כימי ועובר תהליכים כאלה ואחרים וסינונים.
    יש ויטמנים כמו שרמי אמר שפשוט מפרישים בשתן ויש כאלו שהמינונים שלהם בד"כ במולטיויטמנים לא גבוהים , אך תשים לב על הקופסה , כדוגמא במולטי ויטמין של אופטימום (אופטי-מן) רשום על הקופסה ערכים למנת צריכה שהינה 3 כדורים , אם תחלק ב3 תקבל מינונים הרבה יותר נמוכים ואפשר להסתפק בכדור 1 ביום.
    כדי שיהיה לך קצת רקע על תזונת ספורטאי :
    פעילות גופנית גורמת להגברת הפעילות המטבולית של הגוף ולהאצת תהליכי החימצון שבו. כתוצאה מכך ישנה הגברה של קצב היצור של הרדיקלים החופשיים ועמו הפוטנציאל לנזק לרקמות.
    כדי לנטרל את הפעולות הללו אפשר להסתפק בפירות וירקות (מינונים לא ידועים וקשים להערכה) , ואפשר לקחת תוספי תזונה AKA מולטיויטמין שלנו המכיל בתוכו דברים שהם נוגדי חימצון כגון : ויטמין E , C , סלניום קו אנזים Q10 [קיים בחלק מהמולטי] , ועוד תערובות של צמחים כאלה ואחרים (ביופלבנואידים).
    כמו כן יש דרישה מרובה יותר בצריכה של מיקרונוטריאנטים האחראים על חלק מתהליכי יצור האנרגיה בגופנו , בניית הומוגלובין , בריאות העצם , מערכת חיסונית ועוד.
    נסתכל גם על אספקט ה- קבוצות/אוכלוסיות אשר הסיכון שלהן גבוה ומומלץ להן לקחת מולטיויטמין כגון :
    נשים הרות [ מספר מחקרים שהתבצעו על כך] , מבוגרים , אנשים העושים דיאטות קיצוניות/דלות קלוריות/דלות פחממות/ועוד מיני רבים.
    תשאל את המורה ותחזיר לנו תשובה :s49:

6. 104 נק' מוניטין
    0
    m0sh3

m0sh3 משתמש מתחיל

m0sh3
    לייקים:
    4
    מה הבעיה להעריך בירקות? נכנסים לnutrition data ובודקים אם ממש לחוצים על כמויות, ובכל אופן צריכה של 7-9 מנות פרי+ירק ביום ותזונה עשירה אמורה להיות בסדר גמור, במיוחד אצל ספורטאים שאוכלים בד"כ יותר מהממוצע.
    חלק מנוגדי החמצון במולטי ויטמין מזיקים בעודף (ויטמין E..) ויש בתזונה מספיק נוגדי חמצון. סה"כ, הנושא של נוגדי חמצון הוא קצת בעייתי. אם מסתכלים על כל מיני בעיות שתלויות בנזק חמצוני, כמו למשל אתרוסקלרוזיס, אפשר לראות שהתיסוף לא משפר את המצב. אז למרות שאינטואיטיבית הצריכה כן אמורה לעזור, בשטח זה בעייתי ולא תמיד עובד.

7. 0 נק' מוניטין
    0
    Flash

Flash משתמש מתחיל

Flash
    לייקים:
    0
    משה צודק
    לא משנה מה הוא צודק :jester:

8. 28 נק' מוניטין
    0
    MuGi

MuGi משתמש מתחיל

MuGi
    לייקים:
    0
    משה לא חשבתי שהיא צודקת סתם הייתי צריך להיות בטוח.
    זה שאין לי ביסוס זה ברור היא מורה לאנגלית מה היא מבינה מהחיים שלה :\
    אבל בכל זאת.. וסבבה תודה על המידע. אגב אצלי המינונים שרשומים הם לכדור 1 ככה שהענין עם האופטימום לא תופס גם כאן.
    אבל סבבה =]

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...