ייעוץ בדיקת דם

הנושא בפורום 'סטרואידים ותרופות' פורסם ע"י tony2000, ‏24/2/19.

טוען...
  1. 0 נק' מוניטין
    0
    tony2000

tony2000 משתמש מתחיל

tony2000
    לייקים:
    0
    אהלן, בן 18 מתאמן כ3 שנים רצוף משקל 67 גובה 1.74 אחוז שומן כ14, עשיתי בדיקות דם במהלך השנה והTOTAL TEST שלי נמצא בנורמה אך ברמה נמוכה מאוד לגילי ממה שקראתי : 3.92 ng\mL בבדיקה האחרונה היום, היה גם 3.3 בבדיקות קודמות.(הערך הממוצע לגיל שלי הוא 6.92)
    בגלל שהערך בנורמה אפילו אם על הקצה התחתון רופא המשפחה לא רואה סיבה לעשות דבר בנושא, אין לי בעיות בתפקוד המיני, חש עייפות וחוסר אנרגיה אך הסיבה העיקרית שאכפת לי היא שאני מתאמן כבר יותר מ3 שנים עם תזונה די מסודרת מספיק חלבונים עודף קלורי וכולי, אך לא רואה עלייה משמעותית במסה או בכוח, עשיתי חיטוב קצר אחרי שעליתי ל75 קילו עם אחוז שומן גבוה מדי, ועכשיו אני תקוע עם מסת שריר לא משמעותית ואחוז שומן לא קטן.
    כך גם משקלי העבודה שלי שלא תואמים את ההשקעה וההתמדה שנתתי בשלוש השנים האחרונות החשש שלי הוא שזה נובע מסיבות הורמונליות.
    דוגמא למשקלי עבודה:36 קילו בנץ משקולות כל יד לכ7 חזרות. כתפיים 22 קילו כל יד לכ10 חזרות, חזה עליון משקולות 28 קילו לכ8 חזרות)
    עושה upper lower כרגע (מי שמכיר PHAT של layne norton.)
    בקיצור השאלה היא האם הערך תקין לגילי ואם לא מה אפשר לעשות לגבי זה.

LH 4.3 IU/L
    1.5
    4.3
    9.3

FSH 2.31 IU/L
    1.40
    2.31
    18.10

PROLACTIN 16.65 ng/mL
    2.10
    16.65
    17.70

TESTOSTERONE- TOTAL 3.92 ng/mL
    1.18
    3.92
    9.48

2. 1,441 נק' מוניטין
    1
    Dr Diesel*

Dr Diesel* משתמש קבוע

Dr Diesel*
    לייקים:
    639
    בגיל כזה עם הרופא אומר שהכל בנורמה והוא לא רואה סיבה להתערבות פה הוא צודק , תמשיך להשקיע .. באימונים בתזונה במנוחה. עליה במסת שריר וכוח זה בה עם הזמן אחרי גיל 18אתה תגדל ותתחזק עוד בהמשך. בשלוש שנים אתה רק למדת איך להתאמן .

Navira, שים ו-tony2000 אוהבים את זה.
  3. 75 נק' מוניטין
    0
    dox

dox משתמש פעיל

dox
    לייקים:
    65
    הסיבה שאתה לא רואה תוצאות כי התזונה שלך על הפנים 3 שנים ועדיין לא עברת את ה70 קילו.. אתה ממש לא בעודף קלורי אחרת היית עולה במשקל
    ואני מנחש שגם האימונים שלך לא משהו

לא תקבל טיפול אם אין צורך

4. 0 נק' מוניטין
    0
    tony2000

tony2000 משתמש מתחיל

tony2000
    לייקים:
    0
    עליתי גם ל77 קילו עם אחוז שומן גבוה של כ19-20 כנראה, זה למה עשיתי חיטוב הייתי בעודף קלורי אולי אפילו מוגזם מדי, לא קשור לזה בכלל העצה של פשוט תאכל הרבה אחי לא תמיד עוזרת כמו שהבנתי טוב על עצמי, אני מנסה כרגע לעלות במסה נקייה והמשקלי עבודה שלי גבוהים יותר מכששקלתי 10 קילו יותר, האימונים שלי כן לא היו משהו חייב להודות כמעט שנתיים של bro splits כל שריר ביום בנפרד, עבד בהתחלה אבל נתקעתי אחרכך עברתי לקיצון השני של לעשות stronglifts עם מעט מאוד נפח לגוף עליון, עכשיו עברתי לupper lower עם ימי כוח והיפרטרופיה תכנית מוכרת שהרבה הצליחו איתה, מקווה לראות תוצאות אך בתוך תוכי אני יודע כי אם הבעיה היא הורמונלית כל השטויות האלה לא עוזרות, בלי מספיק טסט הגוף פשוט לא יגדיל את מסת השריר וזה החשש שבגללו כתבתי את הפוסט.
    בכל מקרה תודה על התגובה

5. 647 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש קבוע

frozen
    לייקים:
    475
    אל תדאג בקשר לטסט,כל עוד זה בנורמה זה בסדר.
    אין הבדל מהותי בין גבול תחתון לגבול עליון. זה לא באמת רמות שמשפיעות על פיתוח גוף.
    הטווח הזה נועד בדיוק בשביל להגיד לך שזה עדיין בנורמה,שזה תקין.

6. 0 נק' מוניטין
    0
    tony2000

tony2000 משתמש מתחיל

tony2000
    לייקים:
    0
    תודה על התגובה, ממה שקראתי על הנורמה היא מאוד כללית ועוד חוץ מהעובדה שבארץ הקצה התחתון הרבה יותר נמוך מבארצות הברית לדוגמא 2.50-11 בארצות הברית 1.18- 9.48 בארץ, הערך שיש לי אכן תקין לגבר בן 50 אך בגיל 18 הטסט אמור להיות בנקודה הכי גבוה שלו במהלך כל החיים, העובדה שהוא בקצה התחתון קצת מדאיגה במיוחד בהתחשב בעובדה שלאבא שלי בגיל 50 יש ערכים גבוהים בהרבה ממני, אכן אני מודע לעובדה שאין הבדל מהותי בתזוזת הערך בגבול הנורמה אך עדיין הנושא הזה לא הכי מובהר בספרות המקצועית(הכוונה שלי שיש ערכים אופטימלים יותר וכאלה פחות זה שזה לא גורם לבעיות החמורות שחריגה מהנורמה גורמת להם לא אומר שצריך להתעלם מזה לגמרי.)
    כמובן אלך לרופא מומחה פרטי כדי להתייעץ על הבדיקות ותודה בכל מקרה.

7. 647 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש קבוע

frozen
    לייקים:
    475
    רופא באמת יתן לך תשובות הכי נכונות.
    אני רק רוצה להגיד לץ שאין לך מה להילחץ,טסט נמוך יכול גם להיות מושפע מתזונה ומדכאון,חרדות וכו'
    וגם אם במקרה הכי גרוע באמת יש בעיה,היום אפשר לטפל בהכל

שים ו-tony2000 אוהבים את זה.
  8. 0 נק' מוניטין
    0
    tony2000

tony2000 משתמש מתחיל

tony2000
    לייקים:
    0
    אכן טסט מושפע מהרבה דברים שהזכרת וזאת אחת הסיבות לחשש שלי, מכיוון שהאישיות שלי ואני כאדם מאוד רגוע ולא מגיב יותר מדי בלחץ לדברים, לא חוויתי דיכאון או חרדות בחיי והתזונה שלי לא מושלמת אך פחות או יותר בסדר, אני מתאמן 4 פעמים בשבוע באופן קבוע, יחסית באחוז שומן נמוך,אני מקיים יחסי מין באופן די קבוע בזמן האחרון, יושן 8-9 שעות כל לילה, ולכן פסלתי לעצמי את רוב הסיבות האחרות לטסט נמוך ונשארתי עם הצד ההורמונלי אכן אני מקווה שהכל זה שטויות ואין באמת בעיה, אך אם המצב שלי לא אופטימלי ואני יכול לשפר אותו אעשה זאת כמובן.

נערך לאחרונה ב: ‏24/2/19
  9. 529 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש פעיל

elchonon
    לייקים:
    419
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    ראיתי ספורטאים חזקים בטירוף (לא מזריקים כמובן) עם טסט טיפה נמוך (כמו שלך), זה לא אמור להגביל באימונים.
    לגבי עייפות וחוסר אנרגיה, זה מאוד יכול להיות קשור, זה שאין לרופא מה לעשות, ושהוא לא מודאג, לא אומר שאין לך מה לעשות.
    תאכל יותר, אני ממליץ על מולטי וויטמינים ומינרלים, אולי גם תוסף אבץ, ולא יזיק לך BCAA. אולי גם תבדוק אם בא לך לנסות את הצמחים שאומרים שמגבירים טסטסטרון כמו טרובולוס (אני ממש לא יודע אם זה נכון, אבל אולי שווה לנסות).
    תישן ותאכל ותתאמן, אלה הכי אפקטיבים להביא טסט לנורמה לדעתי.

tony2000 אוהב/ת את זה.
  10. 0 נק' מוניטין
    0
    tony2000

tony2000 משתמש מתחיל

tony2000
    לייקים:
    0
    אכן גם חשבתי כך ולקחתי מולטי וויטמינים ואבץ תקופה אך זה לא השפיע, אנסה BCAA ואעשה מחקר על הצמח שהזכרת, תודה על התגובה.

11. 75 נק' מוניטין
    0
    dox

dox משתמש פעיל

dox
    לייקים:
    65
    אני לא מצטט ועונה לגבי כל התגובות שלך
    נתחיל מזהב שאתה
    בעצמך אומר שמתוך ה3 שנים שנתיים ומשהו עשית שטויות עכשיו שהפסקת עם השטויות (אם הפסקת) אתה תגדל אם תאכל טוב

ותפסיק להסתמך על מה שיוסי יד 50 כותב באינטרנט

12. 121 נק' מוניטין
    0
    rednose

rednose משתמש פעיל

rednose
    לייקים:
    93
    תקשיב לרופאים הם מבינים הכי טוב בנושא ללא צל של ספק , תן לפחות עוד 3 שנים כפי שכתבו כאן של אימונים ותזונה נכונה ורק אז תחשוב להשתמש בסייקלים , אתה צעיר , תלמד את המדריך השלם לעלייה במסה .

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...