קרע במסובבי הכתף

הנושא בפורום 'פציעות ספורט ובריאות הגוף' פורסם ע"י ivar the boneless, ‏9/2/19.

טוען...
  1. 2 נק' מוניטין
    0
    ivar the boneless

ivar the boneless משתמש מתחיל

ivar the boneless
    לייקים:
    22
    לפני כחודשיים וחצי במהלך תרגיל לחיצת חזה הרגשתי כאב חד בכתף שהקרין למרפק,ניגשתי לאורטופד קיבלתי הפנייה לאולטרא סאנוד ,הבדיקה יצאה תקינה לחלוטין ובסיכום הבדיקה נרשם כי לא נמצאו קרעים בשרירי השרוול המסובב,למרות שהבדיקה יצאה תקינה הכאב עדיין נמשך,ממה שהבנתי באולטרא סאנוד לא תמיד רואים קרעים ולכן יש צורך בבדיקת mri,תור דרך קופת חולים יכול להגיע לחצי שנה המתנה,ובאופן פרטי כ3000 ש''ח,האם לעשות mri באופן פרטי למרות שהאולטרא סאנוד יצא תקין? ,אין לי מגבלה בטווח תנועה וכאבים ביום יום,הכאב מורגש בשלב האקצטנרי בלחיצת חזה
    השאלה שלי האם להשקיע כ3000 ש''ח עבור בדיקת mri שזה סכום עצום עבורי כרגע או להמשיך להמתין ?
    אני עושה פיזוטרפיה אני עושה תרגילים לחיזוק מסובבי כתף,קרח 4 פעמיים ביום כדורים אנטי דלקתיים,וולטרן,מחזק את כל השרירים הסובבים את האיזור הפגוע כגון טרפזים כתף אחורית וכתף אמצעית,והכאב עדיין לא חולף

2. 5,304 נק' מוניטין
    0
    ziv_r

ziv_r משתמש קבוע משתמש כבוד

ziv_r
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,147
    @nati5555
    בפירוש יש פציעות שלא נראות ב- OS וגם לא ב- MRI רגיל, לפעמים צריך MRI ארתרוגרפיה על מנת לזהות פציעות מסויימות.
    בדרך כלל המלצה של אורטופד מומחה לכתף עוזרת על מנת לקבל הפנייה מתאימה ואישור מקופת החולים.

boos אוהב/ת את זה.
  3. 2 נק' מוניטין
    0
    ivar the boneless

ivar the boneless משתמש מתחיל

ivar the boneless
    לייקים:
    22
    כן אבל גם תור דרך קופת חולים לmri זה בסביבות החצי שנה,ואני לא מתכוון להמתין חצי שנה,מה לדעתך הסבירות שקיימת פציעה אך היא לא התגלתה בבדיקת האולטרא סאנוד ? , על פי דבריו של הרופא יש סבירות נמוכה שמדובר בקרע מפני שעל פי דבריו במידה והיה קרע בבדיקת האולטרא סאנוד היו רואים נוזל סביב הגידים אך גם את זה לא ראו,על פי בדיקת האולטרא סאנוד הכתף בריאה לחלוטין

4. 6 נק' מוניטין
    0
    אליה1011

אליה1011 משתמש מתחיל

אליה1011
    לייקים:
    9
    חד"כ:
    לא
    קרע זה יכול להיות קרע חלקי ולא מלא (שבאמת פחות סיכוי שקרה)
    הייתי מחכה חודש ואז רואה לאיפה זה הולך לפני שאני מוציא 3k על mri

5. 2,209 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    1,337
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    האם אתה מתאמן חזק על השרירים הסובבים? הייתי ממליץ להתאמן פחות משקל יותר חזרות בכל התרגילים. ולעשות הרבה אירובי.
    מה זה יתן לך לדעת אם יש קרע בשריר? זה לא אותו שיקום שאתה בין כה וכה עושה?
    אולי תחשוב על כורכומין או מעסה.

6. 7,709 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,232
    יכול להיות שיש פגיעה שלא רואים ב-CT. האם זה משנה? כנראה שלא.
    גם אם יש קרעים קלים מאוד שלא ניתן לראות, הם יחלימו עם הזמן. כל עוד אין קרע שדורש טיפול כירורגי אין טעם להשקיע כל כך הרבה כסף בשביל שיהיה לך דף עם אבחנה שבפועל לא תשנה לך כלום במקרה הטוב, ובמקרה הרע רק תלחיץ אותך מעכשיו עד סוף ימיך.
    תמשיך עם הפיזיותרפיה, תימנע מתרגילים שגורמים לכאב, וחד וחלק תפסיק עם הקרח ונוגדי הדלקת וכאב. דלקת זה לא רק כאב ודברים רעים, דלקת עוזרת לשקם את האיזור, אז כל עוד תמשיך עם נוגדי הכאב והדלקת לא רק שלא תדע להבחין כראוי בטווח תנועה לא טוב, אלא גם הכתף לא תחלים

elchonon אוהב/ת את זה.
  7. 5,304 נק' מוניטין
    0
    ziv_r

ziv_r משתמש קבוע משתמש כבוד

ziv_r
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,147
    nati5555,
    היתרון הבולט של MRI במקרה הנוכחי הינו האפשרות לצפות בחתכים רוחביים של מפרקים, כמו ברך וכתף ובכך לתת אבחנה מדוייקת יותר וזאת לאחר צפייה ממספר רב של נקודות מבט שונות, כולל שחזור 3D. זהו אחד הכלים האיבחונים המובילים כיום.

תור ל- MRI \ MRI ארתרוגרפיה נקבע בפרק זמן של עד חודש לערך בקופת חולים כללית, המכונים עובדים כמעט 24/7. ממקרה שאני מכיר היטב ממישהו שנפצע בכתף:
    1. אורטופד שלל פציעה לאחר OS.
    2. אורטופד מומחה כתף פרטי גם כן שלל פציעה לאחר MRI.
    3. אורטופד מומחה כתף נוסף, איבחן פציעה לאחר MRI ארתרוגרפיה - ומכאן הדרך לניתוח קצרה אם רוצים לחזור לפעילות מלאה.

בדרך כלל לא מטפלים בקרע אם אין פגיעה בתפקוד היומי, אבל חשוב גם לדעת שקרע רק גודל, לא מתרפא.
    אני לא אומר שזה המקרה כאן, אבל אם אתה משוכנע שיש בעיה בכתף ומנוחה לא עוזרת, אל תרפה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...