אפקת חלבון

הנושא בפורום 'תזונה ותוספים' פורסם ע"י Diode, ‏31/1/19.

טוען...
  1. 8,467 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,802
    הוא רק יראה צבירת נוזלים, אין לו שמץ של מושג כמה מסה הוא צבר בזכות או למרות האבקה, צריך בדיקות מעבדה לאורך הרבה זמן, שכוללות דקסה וביופסית שריר כדי למדוד את זה, לא משהו בנגישות של מפתח גוף.

אז אין לך מושג איך עובד פיתוח שריר, או פיתוח כוח, כי עובדה שככה אתה מציג את הדברים. סינטזת חלבון היא לא משהו לינארי, היא עולה ביחס לכמות החלבון והקלוריות שתצרוך, אבל בשלב מסויים היא תאט גם אם צריכת החלבון והקלוריות שלך תעלה בצורה לינארית, אבל עדיין תעלה. באדיבילדר יכוון מאוד לאותה נקודה שבה מתחילה ההאטה, כדי למקסם את בניית השריר, אבל לצמצם למינימום את בניית השומן. מתאמן כוח יהיה יותר גמיש בעניין, ויכוון יותר לכיוון בניית השריר, גם אם זה אומר שהוא יאגור מעט שומן. בפועל אפשר להגיד שמתאמני כוח מפתחים יותר שריר מבאדיבילדר, אבל ההבדל היחיד הוא שאצל באדיבילדר רואים את זה יותר.
    וכדי להיות אתלט כוח זה לא רק לעבוד בחזרות נמוכות, יש עבודת היפרטרופיה בידיוק כמו באדיבילדר, רק פחות עם דגש על אסתטיקה.

אפשר לדעת יפה מאוד. אפשר למדוד אחוז שומן עם קליפר ולחשב משם, אפשר לעשות בדיקות מדוייקות כמו דקסה וביופסיה.
    זה למה הבאתי את ריי וויליאמס כמו דוגמא, שעל פניו נראה יותר שומן משריר, אבל בבדיקות מדוייקות גילו שזה לא המקרה, והוא מפוצץ בשריר, יותר מכל אדם שנמדד אי פעם, עם 138 קילו של נטו שריר, יותר מכל באדיבילדר

כל אידיוט יכול לעשות חיטוב, זה לא אומר שום דבר על כמות השריר שיש לו. חיטוב רק יציג את כמות השריר, זה לא אומר שכל עוד יש שומן מעל אין שריר מתחת, אנחנו לא בני 4 שמה שאנחנו לא רואים לא קיים.

צר לי לאכזב אותך, אבל החלבון מאבקת חלבון מדורג בין המקומות הגבוהים ביותר כמקור לחלבון איכותי. הוא מכיל כמות גבוהה מאוד של חומצות אמינו אסנציאליות, ו-BCAA, ככה שהוא איכותי לא פחות מבשר, ביצים, או מוצרי חלב

זה כבר קטנוניות. "יש לי פה חומרים שהם לא האוכל עצמו אז זה לא טבעי". כל מזון שתקנה בסופר שלא הגיע ישירות מהחיה לצלחת שלך יש לו כמות מסויימת של חומרים. תקרא פעם תווית על קופסא.

אז כן אכפת להם אם תבנה שריר או לא? אם לא אכפת להם אז למה להם להשקיע ולשבח את המוצר?
    שוב צר לי לנפץ לך את הבועה, אבל השנה היא לא 1800, והיום כל חברה עם שם בשוק לא מספיק שסתם היא תייצר מוצר, אלא גם היא צריכה להציג בקרת איכות פנימית וחיצונית, הם לא יכולים סתם לעשות מה שבא להם.

בחלק מהמקרים, אבל ככל שחברה טובה יותר, ככה היא יותר אמינה.
    הנה אתר שבודק למשל את אמינות התווית על האריזה לתכולה האמיתית, בדיקות רנדומליות של המוצר:
    Top 10 Protein Supplements

עצמאית כמעט אף אחד, חברות שמתעסקות נטו בבקרת איכות, מלא.

שמעת פעם על הזרקת מים? גם אני גיליתי על זה לאחרונה. מסתבר שמשרד הבריאות מאפשר להזריק מים לבשר כדי להעלות את הנפח שלו, ואין על זה בקרה אמיתית, ככה שאין לך באמת מושג כמה חלבון קיבלת

הטיעון האמיתי העיקרי נגד אבקה, שזה אבקה ולא נותן את אותה תחושת השובע

גם אלוהים, גם בודקי האיכות ועד הצרכן יכולים לדעת טוב מאוד מה יש באבקה, זה לא סוד שמור, הכל פתוח לביקורת

2. 1,118 נק' מוניטין
    0
    Mr. power

Mr. power משתמש קבוע

Mr. power
    לייקים:
    733
    :sarcastic: גדוללל.. עלק מעדיף אוכל טיבעי. אתה מודע לזה שהבשר שאתה צורך מפוצץ בהורמונים כן?!

The King אוהב/ת את זה.
  3. 87 נק' מוניטין
    0
    liranstar

liranstar משתמש פעיל

liranstar
    לייקים:
    99
    מסת שריר לא מעידה על כוח , כך שמלא רזים נהנים מכוח אדיר, אבל לעבוד על כוח תאמין לי הרבה יותר קל מאסתטיקה, אתה נוטה לענף שלך וזה בסדר , מלא מפתחי גוף הגיעו למשקל חצי טון לידיעתך, אבל זה לא הנושא שלנו,
    אני יודע מזה זריקות ועובדה אתה מבשל חזה עוף 1 ק׳ג למשל מקבל 500-600 מבושל ברור לי שזה נוזלים , ברור לי שאין דבר טבעי היום אני לא בן 5 , מה האינטרס שלך ליפות את האבקות האלה כבר אין לי מושג , חזה עוף אפילו עם זריקות עדיין ישאר יותר טבעי מאבקה, וכנ׳ל לגבי ביצים וכנ׳ל לגבי גבינות, הם משקיעים במוצר כדי להגדיל הכנסות לא כדי שמפתחי גוף יצליחו, לגבי החומצות האמינו שנמצאות באבקות אתה יכול לתסף את החומצאות האלה בלי שום קשר לאבקה , זה שהם מוסיפים אותם כדי שלמוצר יהיה מוניטין יותר גבוה משאר האבקות והמתחרים בשוק זה כבר עניין אחר ושיטת שיווק למוצר לא מעבר ולא הופך את האבקה כדבר מועדף על מזון, איך שאומרים כל אחד מאמין בדרך שלו, זה שאתה מסתמך על מחקרים אני יכול להגיד לך שגם מחקרים אפשר לזייף לטובת יצרן כזה או אחר, אבל תוצאות בגוף אי אפשר לזייף, כך שלא משנה מה תגיד וכמה תנסה לשבח את האבקות האלה האוכל תמיד יהיה יותר טוב.

4. 36,900 נק' מוניטין
    0
    yujinius

yujinius משתמש על משתמש כבוד

yujinius
    משתמש כבוד
    לייקים:
    12,467
    אני מצטער אבל אתה מביך את עצמך עם תשובות כאלה.

Boyyy, The King ו-Mr. power אוהבים את זה.
  5. 8,467 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,802
    רואים שאף פעם לא ניסית לעבוד על כוח מעבר לשלב המתחיל, אחרת היית יודע כמה זה לא נכון שמסת שריר לא מעידה על כוח
    להיות חזק זה להיות שרירי, ולהיות בעל מיומנות, זה באדיבילדינג עם עוד שלבים

תן לי שם של אחד, כי נכון להיום ההיסטוריה מכירה רק אדם אחד שהרים 500 קילו מהרצפה, וכל הרמה מלאה אחרת לא נעשתה ל-500 קילו או יותר ללא עזרים אלסטיים

זה פשוט אומר שהטיעון שלך לכך שאוכל יותר מדוייק מאבקה הוא לא נכון

אתה עשית ועושה להן דוניזציה, אני פשוט מנסה להגיד שהן לא רעות כמו שאתה חושב

טבעי זה הטיעון של ההומאופתים, זה לא שווה כלום בחיים האמיתיים, אין לזה שום משמעות

איך אתה חושב שמרוויחים יותר, עם תוצאות או בלי?
    חוץ מזה ששום אבקה לא "מביאה תוצאות". היא תחליף אוכל במקרה הטוב, היא לא יכולה להביא לך שום דבר שאוכל לא יכול להביא לך, אבל מצד שני היא יכולה לאפשר לך לצרוך כמות חלבונים גבוהה אם כמות הקלוריות שלך נמוכה, אז זה יתרון

חלבון = חומצות אמינו, ברוך הבא לכימיה למתחילים. בכל חלבון יש לך חומצות אמינו. אבל בחלבון מן החי, שאבקת חלבון (whey) נמצאת בקטגוריה האת, יש כמות טובה של חומצות אמינו אסנציאליות ו-BCAA.
    ואם אתה מתכוון לתסף חומצות אמינו לאוכל שלך, נחש מה הן יגיעו בצורת אבקה

לא אמרתי מעולם שזה עדיף, אני חוזר ואומר שזה לא נופל ממזון אמיתי, אתה ממשיך לעוות לי את המילים

וגם כל החיים שלך יכולים להיות המופע של טרומן, אבל אני עדיין אמשיך להאמין לשיטה שעובדת ברוב המוחלט של המקרים, מאשר דעה סובייקטיבית ומוטה ברוב המוחלט של המקרים

6. 106 נק' מוניטין
    0
    peta11

peta11 משתמש מתחיל

peta11
    לייקים:
    32
    יש דיימטיז עלית ב230 או 240 שקל אם אני לא טועה מאתר בריא לי

7. 87 נק' מוניטין
    0
    liranstar

liranstar משתמש פעיל

liranstar
    לייקים:
    99
    לא הבנת את הפואנטה, לא בכל סוגי המזון יש את כל החומצות , אז מוסיפים לאבקה עוד כמה סוגים של חומצות נפוצות כמו bcaa וגלוטמין שאלה הכי מוכרות בשוק בצורת אבקה , והצרכן רואה את זה כיתרון, ומה בעיה לקנות את החומצות החשובות ביותר בצורת אבקה ולוותר על האבקת חלבון, במקום ליפול לפח הזה של האבקה.

8. 19,616 נק' מוניטין
    1
    Tank

Tank משתמש על

Tank
    לייקים:
    7,736
    תתחיל מזה שתקרא את המאמר הזה
    אבקות חלבון, תוספי תזונה ומה שביניהם. - קילוגרם - כושר, תזונה ופיתוח הגוף

כי אבקת חלבון מכילה את כל 20 חומצות האמינו.
    כי אתה מקבל אותן במחיר זול בקניית אבקת חלבון ביחד עם כל שאר חומצות האמינו שהן גם כן מאוד חשובות.
    literally אמרת כאן לשתות אבקת חלבון עם מספר מצומצם של חומצות אמינו ולא לשתות אבקות חלבון עם מספר גבוה של חומצות אמינו. תקרא שוב את מה שכתבת.

שמע יש כאן הרבה חברה איכותיים שאין לי מושג למה הם משקיעים מהזמן היקר שלהם על מישהו כמוך אבל המינימום שאתה יכול לעשות זה להתעורר מהסרט שאתה חי בו ולהתחיל לקרוא קצת ולהשכיל כדי שהמאמצים שלהם לחנך אותך לא יהיו לשווא...

Boyyy, The King, Mr. power ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  9. 36,900 נק' מוניטין
    0
    yujinius

yujinius
    משתמש כבוד
    לייקים:
    12,467
    מה שTANK אמר.
    והבנתי את הפואנטה שלך, היא פשוט לא נכונה.

10. 87 נק' מוניטין
    2
    liranstar

liranstar משתמש פעיל

liranstar
    לייקים:
    99
    --- עידכון הודעה, ‏5/2/19, תאריך ההודעות המקורית: ‏5/2/19 ---
    אני אחסוך תגובה אתה לא שווה אותה אפילו,
    תלמד הבנת הנקרא אנחנו לא בכיתה א כדי להסביר לכל תלמיד מה שלא הבין.

11. 8,467 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,802
    אני לא מתנשא עליך, פשוט לפי מה שאתה כותב זה ברור שידע מסויים אין לך, אחרת לא היית חושב בכלל לרשום דברים כאלה, אני לא מדבר על ניסיון, אני מדבר על ידע.
    ובאמת נראה לך שמה שעובד על מה אולימפיה עובד על מישהו שנמצא 30 רמות מתחתיו? אם אני אתן לאנשים עצות לפי איך שאני מתאמן אני כנראה אהרוג אותם. זה למה צריך לקחת מאוד בעירבון מוגבל מה המקצוענים אומרים שעובד להם, כי זה פשוט לא מיועד לאנשים שלא רק לא נמצאים באותה ליגה, הם בכלל משחקים משחק אחר.
    וחלבון מאבקת חלבון הוא איכותי בידיוק כמו כל מקור אחר, לא צריך אפילו מחקר מדעי בשביל זה, מספיק לקרוא כל כתבה באתר פיתוח גוף כדי לדעת את זה. אז למה שמפתחי גוף לא יחיו רק מזה? לא יודע, אולי זה קשור לעובדה שהם לא חיים בתחנת חלל וצריכים לאכול אוכל שבא בשקית או קופסא.
    הם יכולים לאכול אוכל נורמלי, עם טעם, והרגשה של אוכל אמיתי.וגם להסתמך אך ורק על אבקה זה לא מומלץ כי יהיה לך מחסור בויטמינים ומינרלים, אבל לתסף עם אבקה זה בהחלט מותר ואפשרי.
    אתה רוצה פאוורליפטרים גדולים וחטובים, גם כאלה לא חסר. תסתכל על לארי ווילס, ראסל אורהי, מארק בל (שעבר ממצב של פאוורליפטר גדול ושמן לפאוורליפטר חטוב ושרירי שניצח בתחרות באדיבילדינג), דן גרין. הם בהחלט לא חסרים.
    אם אתה בוחר משהו להאמין בו מתוך בורות זו בחירה שלך, אבל אל תפיץ את הבורות הלאה. תבדוק לפני שאתה מדבר

The King ו-yujinius אוהבים את זה.
  12. 0 נק' מוניטין
    0
    Hen33ff

Hen33ff מושעה

Hen33ff
    לייקים:
    0
    לא קראתי את כל התגובות ואני חדש פה האמת אבל אם אתה רוצה אני מזמין דרך אתר אייהרב יש כרגע גלון של 2.5 חברה muscletech איכותית מאוד ב170 שקל כולל משלוח עד הבית ב4 יום
    המבצע תקף היום עד 20 בערב אם תרצה תגיד אני אפרסם קישור

13. 1 נק' מוניטין
    0
    דימה321

דימה321 משתמש מתחיל

דימה321
    לייקים:
    1
    Optimun nutrition gold standart 100% whey אבקה ממש טובה יש לי אותה טיפה יקרה אבל שווה את המחיר

14. 36,900 נק' מוניטין
    0
    yujinius

yujinius
    משתמש כבוד
    לייקים:
    12,467
    במה היא יותר טובה מאבקות אחרות?

Mr. power אוהב/ת את זה.
  15. 1 נק' מוניטין
    0
    דימה321

דימה321 משתמש מתחיל

דימה321
    לייקים:
    1
    אני לא יודע אני לא עושה השוואות הוא ביקש אבקת חלבון אז המלצתי לו על מה שיש לי
    --- עידכון הודעה, ‏12/2/19, תאריך ההודעות המקורית: ‏12/2/19 ---
    חוץ מזה איפה אתה רואה שאמרתי שהיא טובה יותר מאבקות אחרות

16. 1,118 נק' מוניטין
    0
    Mr. power

Mr. power משתמש קבוע

Mr. power
    לייקים:
    733
    אמרת שהיא שווה את המחיר. מה כזה מיוחד בה שהיא שווה את המחיר? החברה הזאת יקרה רצח בלי שום סיבה מוצדקת.

yujinius אוהב/ת את זה.
  17. 1 נק' מוניטין
    0
    דימה321

דימה321 משתמש מתחיל

דימה321
    לייקים:
    1
    הרבה ממליצים עליה ויש בה קצת סוכר במנת הגשה תקרא חוות דעת עליה ותראה שכל מי שקנה אותה מרוצה.

18. 1,118 נק' מוניטין
    0
    Mr. power

Mr. power משתמש קבוע

Mr. power
    לייקים:
    733
    מה הקשר? שאלו אותך במה היא יותר טובה משאר האבקות? אתה יכול לקנות היום 5 קילו בהרבה פחות. אין שום הבדל בין האבקה שאתה צורך במחיר מופקע לבין אבקה שתעלה פחות. זה שאנשים פריירים כמוך ממליצים עליה לא הופך אותה לטובה יותר.

19. 1 נק' מוניטין
    0
    דימה321

דימה321 משתמש מתחיל

דימה321
    לייקים:
    1
    עובדה שיש לה המון קונים ואם זאת הייתה אבקה גרועה אף אחד לא היה קונה אותה

20. 36,900 נק' מוניטין
    0
    yujinius

yujinius
    משתמש כבוד
    לייקים:
    12,467
    היא יותר יקרב מאחרות, אמרת שהיא שווה את המחיר, משתמע שהיא יותר טובה, אז שאלתי למה אתה חושב ככה.
    לפי מה קבעת שהיא שווה את המחיר? גרמים בודדים של סוכר לפה או לשם זה לא שווה את הפרש המחירים. הטעמים של אופטימום סבירים ולא יותר, חלבון מי גבינה זה חלבון מי גבינה כמו באבקות אחרות.
    --- עידכון הודעה, ‏12/2/19 ---
    בדיוק, לשם כיוונתי :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...