אפקת חלבון

הנושא בפורום 'תזונה ותוספים' פורסם ע"י Diode, ‏31/1/19.

טוען...
  1. 1,617 נק' מוניטין
    0
    MonkeyD

MonkeyD משתמש קבוע

MonkeyD
    לייקים:
    1,044
    רציתי לקבל 50 גרם חלבון מהאבקות. אכלתי פחות או יותר אותו דבר (לא היה שינוי) אבל הבחנתי שיש לי נגיד טיפה כאבי בטן
    או שילשול פה ושם פתאום ודברים שלא היו, ואז שרציתי לבדוק את המשקל שלי גיליתי להפתעתי שירדתי במשקל במקום לעלות
    ואז תמיד שהפסקתי והמשכתי כרגיל רק בלי לקחת את האבקה עליתי במשקל כאילו לא קרה כלום. כאילו האבקה עושה לי בלאגן
    בבטן וגורמת לדברים לא להיספג טוב אין לי הסבר אחר, ברור שהורדתי טיפה קלוריות בשביל האבקה (כי זה 400 קלוריות בערך)
    אבל זה לא משנה, הקלוריות אותם קלוריות.

2. 3,619 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש משקיע

frozen
    לייקים:
    2,437
    זה נשמע כמו לקטוז

3. 1,617 נק' מוניטין
    0
    MonkeyD

MonkeyD משתמש קבוע

MonkeyD
    לייקים:
    1,044
    מוצרי חלב כלליים לא גורמים לי לבעיה הזו, רק אבקות חלבון.

4. 3,619 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש משקיע

frozen
    לייקים:
    2,437
    אני כמוך בדיוק,עברתי לאבקה בלי לקטוז וזה הסתדר לי

MonkeyD אוהב/ת את זה.
  5. 8,514 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,842
    אם ירדת בקלוריות אז זה יכול להסביר טוב מאוד למה לא עלית במשקל.
    זה ביחד עם פחות נוזלים מפחות נתרן כנראה גרם לירידה מהירה במשקל

זה כבר משהו אחר, כנראה רגישות כלשהי

MonkeyD אוהב/ת את זה.
  6. 1,617 נק' מוניטין
    0
    MonkeyD

MonkeyD משתמש קבוע

MonkeyD
    לייקים:
    1,044
    הורדתי טיפה בקלוריות בשביל האבקת חלבון אין הבדל מהבחינה הזו. אבל כן כנראה רגישות לאחד המרכיבים ששמים באבקות חלבון.
    לגבי הנתרן....לא חשבתי על זה.

הבנתי הטעם דוחה :badtaste14:

7. 3,619 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש משקיע

frozen
    לייקים:
    2,437
    ממש לא,זה תלוי בחברה.
    זה פשוט יקר יותר בעשרים-שלושים שקלים

עם אבקה רגילה כל הזמן 24/7 יש לי גזים ועם אבקה בלי לקטוז אין לי.. תנסה כמה ימים

MonkeyD אוהב/ת את זה.
  8. 1,617 נק' מוניטין
    0
    MonkeyD

MonkeyD משתמש קבוע

MonkeyD
    לייקים:
    1,044
    כרגע יש לי בעיה שאני רעב כל הזמן ואני במסה (ועולה במשקל) אוכל נוזלי זה האויב. חחח אולי אנסה מתישהו :193ek:

9. 3,619 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש משקיע

frozen
    לייקים:
    2,437
    להיות רעב זה לא בעיה!
    להפך,זה המצב האידיאלי!!!
    איך תהיה בריאן שואו אם לא תאכל?

10. 8,514 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,842
    אפילו בריאן שואו לא מצליח לאכול את כל האוכל שבריאן שואו צריך בשביל לגדול, זה למה הוא מכין שייק מהארוחות שלו

MonkeyD אוהב/ת את זה.
  11. 3,619 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש משקיע

frozen
    לייקים:
    2,437
    נקודה מעניינת

MonkeyD אוהב/ת את זה.
  12. 87 נק' מוניטין
    0
    liranstar

liranstar משתמש פעיל

liranstar
    לייקים:
    99
    אני לא יודע מי זה בריאן הזה, אבל אם יגידו לך קפוץ מהחלון אל תקפוץ.
    אתה לא יודע מה רמת הידע שלי כדי שתקבע מה אני יודע ומה לא, זה שזה בעיניי טיפשי לדון על זה שאבקת חלבון יותר טובה ממזון או זהה מבחינת ערכים ואיכות זה משהו אחר לגמרי, ואני עדיין עומד מאחורי המלים שלי כי ניסיתי לצרוך חלבון מאבקה וניסיתי ממזון ואיפה הותצאות היו יותר טובות אתה בטוח יודע!! ואם כבר נניח ואבקה זהה למזון למה אתה לא יכול לצרוך את כמות החלבון היומית שלך מאבקה ? הרי לטענתכם האבקה זהה וטובה מבחינת חלבון וערכים לא ? אתה לא יכול להשוות את האיכות שיש במזון טבעי לאבקת חלבון , אז חבל למרוח נושא כזה שמובן מאליו וברור לכל העולם , נראה לי שהפער בידע לא אצלי.

13. 8,514 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,842
    זכה בתואר האיש החזק בעולם 4 שנים ברצף, נראה לי הוא יודע דבר או 2 על בניית שריר וכוח, והוא בהחלט לא פחות חזק בגלל האבקות.

אני כן יכול לשאר יפה מאוד מה רמת הידע שלך בנושא מסויים אם אתה אומר משהו שאנחנו יודעים שהוא לא נכון, אבל אתה לא יודע אותו.
    לא אומר שום דבר על הידע שלך בנושאים אחרים, אבל בנושא הזה כן, חסר לך ידע מסויים

זו אנקדוטה, לא הוכחה. אני למשל כשצרכתי אבקת חלבון לארוחת בוקר עליתי במשקל. זו גם אנקדוטה. למרות שאני יודע להסביר יפה מאוד למה, והאבקה קשורה, אבל לא בצורה ישירה, אלא בגלל שזה גרם לי לצרוך יותר קלוריות לאורך היום כדי לפצות על הרעב.
    כשצרכת אבקות לקחת בחשבון את כל המשתנים? עקבת בצורה יעילה אחרי כל שאר הנוטריינטים? עקבת אחרי רמות אגירת המים בגוף שלך? בידדת את כל המשתנים ככה שרק מקור החלבון ישתנה?

אז זהו, אם אני אפצה על השומן, פחמימה, ויטמינים ומינרלים ממקורות אחרים, ואחליף אך ורק את החלבון בתזונה שלי באבקת חלבון אני יכול לעשות את החילוף הזה ללא שום בעיה וללא שום פגיעה בהתקדמות. זה פשוט לא יהיה כיף ויהיה לא נוח, אבל זה בהחלט אפשרי. הבעיה נוצרת כשאתה מחליף מזון בלי לקחת בחשבון את שאר השינויים בתפריט.

חמוץ, frozen ו-Tank אוהבים את זה.
  14. 3,619 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש משקיע

frozen
    לייקים:
    2,437
    @kotzer מה יהיה איתך!? אתה לא רוצה לנוח יום אחד בשבוע? אתה עובד פה יותר קשה מהחדר כושר

חמוץ אוהב/ת את זה.
  15. 87 נק' מוניטין
    1
    liranstar

liranstar משתמש פעיל

liranstar
    לייקים:
    99
    לפי איך שהוא נראה , אני מבין שהוא אחד שיודע איך לפתח שומנים יותר ממסה בגוף ולא שריר אל תביא דוגמא לבנאדם שנראה כמו שק ושותה אבקות תביא דוגמא למפתח גוף
    שדואג לאיך שהוא נראה ועדיין אומר שאבקות יותר טובות ממזון.
    --- עידכון הודעה, ‏2/2/19, תאריך ההודעות המקורית: ‏2/2/19 ---
    תאמין לי מספיק לי שאני יודע מה אני עושה ועם נסיון אני לא מחפש להוכיח לאנשים פה מה נכון ומה לא , פשוט מאוד לא דוגל באבקות וזאת הייתה דעה בסך הכל , רמת ידע לא רמת ידע אני לומד בשבילי לא בשביל להוכיח לאחרים מה שיותר מעניין שאני באמת מצליח, אז אם לא היה לי ידע בטוח הייתי נכשל.
    --- עידכון הודעה, ‏2/2/19 ---
    אל תהיה קטנוני , אני מדבר איתך על תקופות של ניסוי, לא על מנה ביום , ותתפלא לשמוע שאגירת נוזלים הייתה עם אבקות יותר, אתה נכנס כל פעם לעומק הדברים כדי להוכיח לי שהידע מנצח , אבל תכלס בוא נהיה ריאלים מי שניסה דברים יותר ממך בטוח יודע טיפה יותר ממך, כי ידע זה משהו ונסיון זה משהו אחר , וידע ונסיון יותר טובים מהשניים הקודמים , אז אתעלם ממה שכתבת כרגע לא מחוסר כבוד או משהו להפך כי אני לא מצדיק אותך פה, אתה דווקא בתור מנהל פורום אמור לייעץ לאנשים פה על אכילה קודם כל ואם אין ברירה כן לשלב אבקות.

16. 8,514 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,842
    אז אתה טוען ששומנים יכולים להרים מאות קילוגרמים?
    מתחת לשומן (שאין הרבה ממנו דרך אגב) מסתתר הר אדם של שריר. פשוט בספורט הזה אין שום יתרון ללהיות חטוב, ומצד שני להיות חטוב עלול לפגוע בביצועים, ככה שאין להם שום להתחטב.
    קח דוגמא נוספת את ריי וויליאמס, הבחור עם הסקוואט RAW ללא רצועות הגבוה ביותר בעולם היום. הוא נראה כמו שק תפוחי אדמה, אבל עשו לו בדיקות דקסה, וגילו שהוא הבנאדם עם הכי הרבה מסת שריר שנמדדה אי פעם למישהו. כלומר זה שיש לך שומן לא אומר שאין לך הרבה שריר.
    אתה מקשר ישירות מסת שריר למסת שומן כאילו הם קשורים אחד לשני, שאם יש לך אחד אין לך את השני, וזה ממש לא נכון. ועוד הקשר בין זה לאבקות עדיין לא הבנתי

אני לא מחייב אף אחד לעשות משהו שהם לא רוצים, אתה רוצה לעשות כמו שעשית עד עכשיו אתה חופשי לעשות, אבל אם אתה יוצא בהצהרות נחרצות פה אז לפחות תגבה אותן במשהו מעבר ל"אני יודע".

לא אמרתי מנה ביום, מצידי שכל החלבון שלך יבוא מאבקה, אבל שאלתי אם ה"ניסוי" שלך לקח בחשבון משתנים נוספים מעבר למקור. דברים בסיסיים כמו קלוריות, שומן, פחמימה ומלחים

ואיך אתה יודע את זה? ואיך הבדלת בין זה לבין "זה עבד פחות טוב".
    מנסה באמת להבין לפי מה קבעת שעם אבקת חלבון עבד פחות טוב

ידע של הרבה אנשים שכן חקרו את הנושא על כמות גדולה של אנשים, בידדו גורמים, שילבו מחקרים קודמים כדי לראות איזה תוצאות חוזרות על עצמן ומה לא, תמיד, אבל תמיד יתעלה על הניסיון הסובייקטיבי של אדם אחד. זו לא השערה שלי, זה היגיון בסיסי.
    במידה והניסיון הסובייקטיבי שלך הולך בניגוד לדעה הרווחת, אני מציע לך לחקור את הסיבה. ואם המסקנה שהגעת אליה היא שכולם טועים, אז פספסת משהו גדול על הדרך

התפקיד שלי בתור מנהל הוא נטו לשמור על הסדר בפורום, זו הגדרת התפקיד הרשמית.
    בנוסף אני דואג פה לשמירה על רמת ידע מסויימת, ככה שאם מישהו מפיץ משהו שידוע לנו כבר בתור מיתוס אבל הוא לא מעודכן על זה, אני רק מבקש הוכחות, או מינימום הסבר הגיוני. אבל טיעוני "אני יודע ואחרים לא" פשוט מראים שחסר לך הידע. זה לא עלבון, אלא הגדרה למה שזה.
    בכל מקרה אני תמיד מייעץ על אכילה קודם כל, אבל מכיר ביתרונות ובחסרונות של אבקות. אני אף פעם לא אייעץ למישהו כדבר ראשון להשתמש באבקות אלא אם אני מאמין שאין פיתרון יותר טוב לבעיה. מצד שני אף פעם לא אגיד למישהו שאבקה זה לא פיתרון כי זה כן
    --- עידכון הודעה, ‏2/2/19, תאריך ההודעות המקורית: ‏2/2/19 ---
    אני לומד בבית, אז אני מול המחשב רוב הזמן

Boyyy אוהב/ת את זה.
  17. 87 נק' מוניטין
    0
    liranstar

liranstar משתמש פעיל

liranstar
    לייקים:
    99
    זה העניין פה שאני מתייחס בראש ובראשונה לאחוז השומן והדוגמא שנתת לא רלוונטית לנושא אתה מערבב פה בין פאוורליפטרים ובין מפתחי גוף , בעיניי מפתח גוף ששוקל 100+ עם אחוז שומן 20 לא ראוי להערצה אבל ההפך נכון לראות הר אדם עם אחוז שומן נמוך שם אני מוכן להוריד כובע, תתפלא לשמוע מכיר מלא שמנים ולא אוכלים מסודר בכלל ומרימים משקלים מכובדים
    --- עידכון הודעה, ‏4/2/19, תאריך ההודעות המקורית: ‏4/2/19 ---
    לא הכרחתי אף אחד להאמין במה שאני מאמין, אמרתי את מה שאני חושב על הנושא לא מעבר לא חקקתי פה חוקים
    --- עידכון הודעה, ‏4/2/19 ---
    לא צריך להיות גאון כדי להבדיל בין שריר גוף יבש וגוף לא מיובש, לראות שהחיטובים בגוף נעלמים, זה אגירת נוזלים נטו.
    --- עידכון הודעה, ‏4/2/19 ---
    שורה תחתונה אמרת את מה שאמרתי,
    אוכל עדיף על אבקות וזה היה סתם ויכוח מיותר.

18. 171 נק' מוניטין
    0
    orazulay11

orazulay11 משתמש פעיל

orazulay11
    לייקים:
    113
    אני לוקח 2 סקופים חלבון ביום כולל חלב מביא איזה 60 גרם חלבון ביום . זה מאוד עוזר,ראיתי שאתה אומר שזה לא טוב,אפשר לדעת למה? אני די מסתמך על האבקות האלה בתזונה שלי ובלעדייהן לא אוכל להגיע לערכי חלבון

19. 8,514 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,842
    אבל אחוז שומן לא קשור ליכולת לפתח שריר, 2 אנשים יכולים להיות עם בידיוק אותה מסת שריר, אבל אחוז שומן שונה, זה לא אומר שאחד שרירי יותר מהאחר

לא, אבל יצאת בהצהרה נחרצת מה טוב ומה לא טוב. אתה לא יכול סתם לזרוק פצצה ולא לקחת אחריות כשהיא מתפוצצת. אם אתה יוצא בנחרצות נגד משהו, בניסיון לשכנע אחרים, תן להם סיבה

20. 87 נק' מוניטין
    0
    liranstar

liranstar משתמש פעיל

liranstar
    לייקים:
    99
    בטח שזה קשור, כי בנאדם שאוכל בצורה מסודרת וצורך תפריט מסויים תוך מעקב על ההתקדמות שלו , יראה את ההבדל אם יצרוך חלבון מאבקה או חלבון ממזון, לבוא לדחוף כל דבר לגוף ולהתעלם מאחוזי השומן , כל אחד יכול לעשות את זה להיות בפלוס ולהרים משקלים עם חזרות נמוכות ולהגיד כן תשתו אבקה , ברור שישתה אבקה כי בנאדם כזה עומד על סך קלורי גבוה וכל אבקה תעזור לו להגיע למטרה, אבל כמה מסה הוא צבר אי אפשר לדעת הרי זה מה שנקרא מסה מלוכלכת,
    אבל מפתח גוף
    מקצועי שיעשה מסה ובסוף יעשה חיטוב שם רואים בבירור כמה מסה נצברה וכמה שומנים והוא זה שכן יכול להגיד מה כן עובד יותר טוב ומה פחות.
    לגבי חלבון מאבקה וחלבון ממזון , זאת לא אותה איכות חלבון , החלבון שתקבל ממזון זה הדבר הכי הטבעי והמקורי והכי טוב שאתה יכול להכניס לגוף שלך להבדל מאבקת חלבון שעברה תהליכים שונים והתווסף
    לה חומרים שונים שטבעי כבר אי אפשר לקרוא לזה, ואני מאוד מאמין שליצרני האבקות לא כלכך אכפת אם תפתח שרירים או לא אז מה לא יעשו בשביל לשבח את המוצרים שלהם !! ועובדה קיימת מלא בדיקות מעבדה הראו שיש פחות חלבון באבקות ממה שכתוב על המוצר, כמה כבר אנשים לוקחים אבקות לבדיקת מעבדה ? זה נטו רווחי לא מעבר , זאת לא פצצה זאת עובדה , זה שאנשים רואים בזה כפתרון זה משהו אחר,
    שורה תחתונה מה עדיף לי 100 גרם חזה עוף שאני יודע בוודאות שיש לי את ה25 גרם חלבון ושזה אוכל אמיתי ומוצק וממלא אותך ולא נוזל כמו האבקה!!
    או את האבקה שרק אלוהים יודע מה עשו בה וכמה באמת יש בה חלבון
    אני בחרתי את החזה עוף
    אתה תבחר את מה שאתה רוצה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...