נענה קושי לאכול כמויות גדולות של אוכל עקב מחלה

הנושא בפורום 'תזונה ותוספים' פורסם ע"י Opopanax, ‏12/1/19.

טוען...
  1. 0 נק' מוניטין
    0
    Opopanax

Opopanax משתמש מתחיל

Opopanax
    לייקים:
    0
    שלום, זה פרסום ראשון שלי פה, ואני מצטער מראש על זה שהוא קצת ארוך:

אני בן 27, 1.69 ושוקל 70 ק''ג אחרי שהתחלתי להתאמן ביוני-יולי 2018.
    כרגע אני מנסה להתחזק (עשיתי SL למשך חודשיים ואז נאלצתי להפסיק להתאמן לחודש, חזרתי להתאמן שבוע שעבר).
    כל חיי הייתי יחסית שרירי וקצת שמנמנן.
    בגיל 20 (בזמן השירות הצבאי) אכלתי פחית טונה מקולקלת וחטפתי סלמונלה.
    מפה לשם, לקח חודשיים+ לאבחן לי את זה והמשקל שלי צנח מ88 ק''ג ל57 ק''ג. לא הייתי אוכל -כלום- מכיוון שכל דבר שהכנסתי לפה הייתי משלשל תוך זמן מאוד קצר. בכלל לא עיכלתי אוכל.
    מאז אני נראה כמו skinny fat, יש לי כרס די ענקית ואין לי באמת הרבה מסת שריר חוץ מבחזה ובכתפיים.

אחרי שחפרתי, אני יכול להגיע לפואנטה:
    ממש קשה לי לאכול כמו שצריך מאז אותו זמן. אני נהיה רעב רק פעם ביום, בד''כ לקראת הערב, וגם זה אחרי שאני מהרהר על זה שלא אכלתי כמעט ושאני צריך קצת nutrients.
    מכל הסיבות האלה, אני קצת תלוי בתוספים וקומבינות - הכוונה שאני נגיד מערבב 2 סקופים של אבקת חלבון עם 150 מ''ל שמנת מתוקה, מה שנותן לי הרבה מאוד קלוריות והרבה מאוד חלבון ממש מהר, וזה לא תופס לי מקום בבטן.

לא מרגיש לי הגיוני שאני אוכל ארוחה אחת פעם וכל שאר הדברים מגיעים מאבקת חלבון.. לפעמים יוצא שאני לוקח ביום 4-5 סקופים.
    בנוסף לכל זה יש לי קיבה מאוד רגישה (שהחמירה מאוד אחרי הסלמונלה) ואני יכול להעביר ימים שלמים בשלשולים גם כשאני בקושי אוכל עוד מזון.

אני לא ממש בטוח מה אני שואל פה, אבל אני קצת אובד עצות, וקיוויתי שאולי יש פה חבר'ה שיוכלו לעזור או שמכירים את הנושא הזה.

2. 290 נק' מוניטין
    0
    The King

The King משתמש פעיל

The King
    לייקים:
    84
    ניסית לפנות לרופא או לתזונאי? אני די בטוח שלאנשים במצב שלך קופות החולים מאפשרות פגישות עם תזונאים בחינם.

3. 0 נק' מוניטין
    0
    Opopanax

Opopanax משתמש מתחיל

Opopanax
    לייקים:
    0
    פניתי לרופא כשהגעתי לשיא של הסלמונלה (ה57 ק''ג), והוא זה שמצא את זה, אבל חוץ מזה לא הלכתי לתזונאי.
    אני מתכנן לעשות בקרוב קצת בדיקות דם וכאלה ולראות אם יש עוד משהו לא בסדר.. לאחר מכן אולי אפנה למייק בשביל ייעוץ תזונתי.

4. 7 נק' מוניטין
    0
    קאמלרגיל

קאמלרגיל משתמש מתחיל

קאמלרגיל
    לייקים:
    7
    מגיינר יכול לעזור.

אגוזים מכל סוג במשקה זה ים קלוריות.

5. 87 נק' מוניטין
    0
    Ayelet

Ayelet דיאטנית קלינית ותזונאית ספורט מנהל

Ayelet
    מנהל
    לייקים:
    71
    כמה דברים - קודם כל צריך להבין אילו מזונות גורמים לך לשלשולים ועם אילו מזונות אתה מסתדר.
    דבר שני - יהיה לך יותר נוח לפרוס ארוחות על פני היום ולשלב מזונות יותר דחוסים (כלומר מזונות שמכילים כמות גבוהה יחסית של קק"ל לנפח קטן), כמו שקדים, אגוזים, טחינה, חמאת בוטנים.
    לפי מזונות שאתה מעדיף ולא גורמים לך להרגיש רע כדאי לבנות תפריט מסודר (אפשר לפנות לתזונאי) שיכיל מספיק קלוריות וחלבון.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...