חלבון למשקל גוף

הנושא בפורום 'תזונה ותוספים' פורסם ע"י עוגיפלצת, ‏4/1/19.

טוען...
  1. 70 נק' מוניטין
    0
    עוגיפלצת

עוגיפלצת משתמש מתחיל

עוגיפלצת
    לייקים:
    3
  2. 5,688 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    2,861
    זה לא נכון, זה לא שיש מחקר אחד שאומר 2 גרם לקילו ואחד שאומר 540 גרם לקילו. נכון שמחקרים שונים ייתנו תוצאות מעט שונות, אבל זה גם שאלה של מה הם בדקו. אם תיקח מחקר שבדק את הרף התחתון ואחד שבדק את הרף העליון אז מן הסתם תקבל תוצאות שונות. אם תבדוק ספורטאי עילית מול אדם לא מאומן אז גם כאן תקבל תוצאות שונות. אבל מה שאנחנו כן יודעים, זה שיש טווחים שאנחנו יכולים לתת בביטחון מלא בלי לחשוב על זה יותר מדי.

אז אתה לא יודע מה זה מחקר, ואני בטוח שלא קראת אחד עם ניסיון להבין מה המחקר בדק. מחקר בודק היפותזה, ומעמיד אותה מול מבחן המציאות.
    מחקר גרוע, ולא חסרים כאלה, יבדוק דברים לא בצורה אידאלית וישאיר יותר מדי מקום לטעות, או להסבר אחר למה שנצפה. מחקר מזיק יותר הוא אחד שבכלל לא שואל את השאלה הנכונה. אבל מחקר טוב ייתן לך את ההסבר הטוב ביותר לתופעה שנצפתה.

הם ממש לא מקור טוב ואמין למידע. נכון שיהיו להם פה ושם טיפים טובים, אתה לא הופך להיות מהמובילים בתחום בלי ידע, אבל גם הרבה מאוד ממה שהם יגידו פשוט לא תופסים לאדם הממוצע והטבעי.

לפותח הדיון, עקרונית אתה אמור לצרוך 1.5-2 גרם חלבון לקילו של מסה רזה (במידה ואתה מתאמן), לרוב לא עושים את החישוב הזה לאנשים רזים יותר כי אחוז השומן לא יעשה הבדלים משמעותיים בחישוב. אתה יכול ללכת על הרף הנמוך פר משקל גוף שלך, או לעשות לפי כמה מסה רזה יש לך, אבל אין ממש חסרונות אם תיקח פשוט את הטווח הזה למשקל גוף הכולל שלך. חלבון זה הנוטריינט המשביע ביותר, ככה שהוא ייקל עליך בחיטוב, וזה לא מזיק לצרוך יותר ממנו, אז אני לא רואה סיבה לסבך את העניין

Mr. power ו-עוגיפלצת אוהבים את זה.
  3. 70 נק' מוניטין
    0
    עוגיפלצת

עוגיפלצת משתמש מתחיל

עוגיפלצת
    לייקים:
    3
  4. 80 נק' מוניטין
    0
    liranstar

liranstar משתמש פעיל

liranstar
    לייקים:
    99
    בסופו של דבר כתבת בדיוק את מה שכתבתי בתגובה הראשונה
    ואתה קראת מליונים של מחקרים ואני קראתי פחות אז לא הבנתי מה הנקודה שניסית להוכיח כאן בזה שאתה אומר את מה שאמרתי?
    ואם תשאל אותי לגבי למי להקשיב ברור שלא אקשיב לאיזה מחקר שלא יודע מי כתב אותו
    אם היית מבין בזה טיפה שלהגיע לרמה של מר אולמפיה ולזכות בה לא היית אומר את מה שאמרת
    אנשים חולמים לעמוד על הבמה הזו שלא נדבר על מה צריך לעשות בשביל לזכות בתחרות כזאת אם בכלל , שמישהו היום מדבר מן הסתם שהוא לקח בחשבון שהעצות שהוא נותן לקהל הרחב כי ידוע לו שלא כולם על חומרים אז זה מובן מאליו,
    ואם כבר תשאל אותי למי להקשיב ? בטוח שלזה שכבר עשה את זה ולא לזה שכתב מחקרים הרי התיאוריה זה משהו והביצוע זה משהו אחר
    אז עם כל הכבוד לידע של כולם מעדיף להקשיב לאלה שהגשימו את זה כבר ולא לאלה שעדיין רצים במבוך של המחקרים

5. 5,688 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    2,861
    הנקודה שלי הייתה שאתה מטעה אנשים כשאתה אומר שהמדע זה שטויות או שאנחנו לא יודעים כלום.
    באמת שלא אכםת לי כמה מחקרים קראת, מצידי שתקרא 0 מחקרים, אבל אל תבוא ותגיד לאנשים שהמדע לא מבין כלום כשאתה זה שלא מבין את המדע.

ואם תדע מי כתב אותו? ואם תדע שזה חוקר מוערך מאוד בתחום התזונה והאימונים? אדם שיש לו הרבה יותר ידע מכל באדיבילדר? אדם לא חייב ללכת בדרך שבה הוא מבין הכי הרבה.

בגלל שאני מבין יפה מאוד אני יכול להגיד בביטחון את מה שאני אומר

כדי להשתתף, ועוד לזכות בתחרות דרושים הרבה דברים, כמו תזונה ומשטר אימונים נכון, אבל יש גם 3 דברים חשובים שמפרידים ביניהם לשאר האנשים, שהם תרופות למיניהן, גנטיקה מעולה, ונחישות להקריב את החיים שלהם למען הזכיה.
    גם אם למישהו יש את כל הידע ואין לו את 3 אלה הוא בחיים לא יגיע לבמה הזאת, ומצד שני כדי להגיע לבמה הזאת לא חייבים הרבה מאוד ידע אם יש לך את 3 אלה מדוייקים, גם תזונה שהיא טובה מאוד אבל לא מושלמת, ואימונים טובים מאוד אבל לא מושלמים, יביאו אותך לשם.

זהו, שלא, הם נותנים איזו עצה שבא להם כי להם הכל עבד, זו הסיבה שהם הגיעו לאיפה שהם היום. לא כי הם לא טעו, אלא בגלל שגם אם הם טעו הם עדיין הרוויחו הרבה יותר ממה שהאדם ההמוצע היה מרוויח אם הוא יטעה.
    הם יכולים להגיד כמה שהם רוצים שדרופ סטים היה מה שנתן להם בוסט רציני במסה, או שהם ישבעו בתרגיל מסויים, אבל שנינו יודעים שזה לא הסיבה שהם הגיעו לאיפה שהם היום.
    אני רוצה לראות את רוני קולמן או פיל הית' מדברים על progressive overload, והחשיבות של זמן התאוששות, או כל דבר שאנחנו יודעים היום יפה מאוד שעובד הכי טוב.
    הסיבה שהם לא יעשו את זה, זה בגלל שאו שאין להם את הידע והם לא עשו את זה במודע, או שפשוט הסתדר להם טוב גם בלי.

כמו שאמרתי קודם, כדי להגיע לבמה הזאת דרוש הרצון והנחישות להגיע לשם, זה שהרבה רוצים להיות שם לא אומר שהם באמת מוכנים לעשות הכל בשביל להגיע לשם. ואני רציתי להיות אסטרונאוט, אבל הנה אנחנו

Mr. power ו-BlackSwan אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...