ייעוץ לגבי הכנסה קלורית במסה

הנושא בפורום 'תזונה ותוספים' פורסם ע"י Zendel, ‏1/1/19.

טוען...
  1. 4 נק' מוניטין
    0
    Zendel

Zendel משתמש מתחיל

Zendel
    לייקים:
    4
    היי, קודם כל קצת נתונים יבשים עליי:
    גובה 1.74, משקל 77 ק"ג, גיל 20. חייל, מתאמן באופן רציני בערך 4 חודשים - חשוב לציין שתמיד הייתי בכושר ועסקתי בספורט, גם משרת כלוחם אז הצבא הכניס אותי לכושר טוב (בשירות, בשנה וחצי הראשונות, לא הייתי מגדיר את עצמי מתאמן אבל כן יצא לי לעשות אימוני חד"כ כפעמיים בשבוע במסגרת התפקיד). מה שכן, תמיד הייתי קצת שמנמן. משקלים (אם זה רלוונטי) - סקוואט 80 ל4, בנץ' 80 ל4, דדליפט 85 ל4.
    עשיתי בהתחלה חיטוב שבסופו הגעתי לא"ש שסיפק אותי - 10.6% לפי משקל שנותן א"ש (סביר להניח שזה בולשיט), 14.2% לפי היקפים (מסתמך על ההערכה הזו). איפה שאני משרת יש אופציה לבצע מדידת א"ש אז עשיתי את זה במסגרת זו. בכ"מ הייתי מרוצה ממה שראיתי במראה אז עברתי למסה.
    כרגע אני בערך חודש במסה, אוכל 2400 קלוריות ביום (160P 280C 80F) ומתאמן PPL כ-5-6 פעמים בשבוע - כן, אני יודע שזו תוכנית ל"מתקדמים", אבל אני נהנה מלהתאמן, במיוחד בבסיס, והנפח שלי יחסית נמוך שיתאים למתחיל.
    המסה הולכת מצוין, אני מרגיש שיפור מאימון לאימון ומרוצה מאיך שאני נראה, גם מרגיש שבקושי צברתי שומן בינתיים.
    השאלה שלי היא כזו - יצא לי לדבר עם מתאמנים אחרים והם אומרים שההכנסה הקלורית שלי מאוד נמוכה ושאני צריך לאכול לפחות 2700. לכל אורך החודש של המסה אני מרגיש מעולה, לא מרגיש עייף/חלש/תקוע, ואני מרגיש ורואה שאני גדל. השאלה היא האם זה תקין או שאולי אני צריך להעלות את הקלוריות בתפריט היומי, אפילו שאני לא מרגיש צורך?

שאלה נוספת - באימון רגליים השבוע, קרה לי משהו שלא קרה לי מעולם - הרגשתי מת לקראת סוף האימון, לא הצלחתי לסחוב יותר ונאלצתי לוותר על 2 תרגילים. אני נוטה לחשוב שזה קרה עקב חוסר שינה - אני עכשיו ברגילה ארוכה ויוצא לי לישון כל יום ב3-4 ולקום ב10-11. האם סביר שהגעתי למצב הזה כתוצאה מחוסר בשינה, או שזה עלול להיות קשור להכנסה קלורית נמוכה?

תודה מראש!

עריכה: אם פספסתי משהו או שעברתי על חוק מסוים (למרות שעברתי על התקנון לפני הפרסום), תגידו לי ואוסיף/אתקן. פעם ראשונה שלי פה :sporty074-39:

נערך לאחרונה ב: ‏2/1/19
  2. 537 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש פעיל

elchonon
    לייקים:
    427
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    זה ערוך יפה, מפורט וברור. כל הכבוד.
    בתור קורא לא הרגשתי שהחסרת שום פרט חשוב. נתת רקע בהחלט מספק. והגדרת את השאלות שלך בצורה ברורה.
    עזוב, את הספר. ועזוב מתאמנים אחרים. הגוף שלך הוא המאסטר, המאמן, והתזונאי הכי טוב שיש לך.
    אתה מתקדם ומרגיש טוב, זה הכי חשוב.
    אני אנסה להסביר לך מעט על קלוריות, ועל החוסר הבנה בהם. אבל קודם כל תקרא כאן קלוריה – ויקיפדיה בכלל מה זה קלוריות.
    קלוריות זה חשבון ספיגה של מזון לפי השערה של חום שהגוף מגיע אליו, כדי לפרק את החומר שאתה צריך מהמזון שלך.
    הבעיה בזה, שכל גוף מגיע לטמפרטורת חום טיפה שונה (וזה יכול להיות משמעותי). הדבר השני, שחום אמנם סופג, אבל יש פרמטרים רבים לפירוק טוב של האוכל שגם יכול להשתנות בין אנשים. ואחרון זה שכל סוג מזון ניספגת בכמות שונה בדרגת חום ספציפית (לדוגמא 30 גרם חלבון ממקורות שונים ניספגים בכמות שונה).
    כך שהמדידה של קלוריות אמור לעזור לנו לחשב כמה אנחנו אוכלים בממוצע, ולהקל עלינו. אבל לא לקבע ולהקשות עלינו.
    אם בכמות הקלוריות הנוחכית אתה מתקדם בכוח, מסה (או מה שהמטרה שלך), ולא יורד במשקל, אתה בסדר.
    זה לא אומר שאם תוסיף קלוריות לא יכולות להיות לך תוצאות טובות יותר. יכול להיות שעוד קלוריות יקדמו אותך יותר.
    אבל בבקשה אל תתקבע.
    המתאמנים האחרים כנראה מתכוונים (למרות שהם עצמם לא יודעים את זה), שכמות הקלוריות שאתה אוכל לא היה מספיק בשבילהם אם הם היו במשקל גוף שלך, ואימונים כמו שלך.
    אני מאמין שאתה צודק, וזה השינה (מנסיון אישי).

3. 4 נק' מוניטין
    0
    Zendel

Zendel משתמש מתחיל

Zendel
    לייקים:
    4
    תודה רבה!
    חייב לציין שאני גולש פה כבר הרבה זמן בשביל לצבור ידע, וכמעט בכל אשכול יש תגובה מועילה ומפורטת שלך, תודה רבה על התרומה שלך.

שאלה קטנה נוספת - כשאעבור לחיטוב (למרות שיש עוד הרבה זמן עד אז), אתה ממליץ לרדת הדרגתית, ב100-200 בשבוע, או לרדת 500-600 במכה?

4. 80 נק' מוניטין
    0
    liranstar

liranstar משתמש פעיל

liranstar
    לייקים:
    99
    אל תרד ב500 זה הרוב עושים את זה, תלך לפי מה שאתה מרגיש תתחיל מפחות מ500 תעשה 200 וקח את הזמן בחיטוב וכל פעם שתרגיש שנתקעת תוריד עוד 200 כך תהנה יותר מהתהליך ולא יהיה לך נפילות אנרגיה ואתה תדע להבדיל כבר לפי התחושה שלך וההתקדמות בהצלחה

5. 537 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש פעיל

elchonon
    לייקים:
    427
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    תודה שאתה עוקב.
    אתה בטח יודע שאני אף פעם לא עושה חיטוב. אז הייתי ממליץ לך לקבל עיצות מאחרים כאן, כמו kotzer, אולי תשאל אותו באישי (יש לו אזהשהו דרך מדהימה לעלות בכוח בזמן חיטוב :79nb:). תוכל לראות דיון מעניין שלנו כאן ייעוץ - שיפור כוח ללא עלייה בשומן בנידון.

כמו שאני לא מאמין לגמרי בספירת קלוריות, אני גם לא מאמין בירידה בכמות שלהם כדי לרדת במשקל. אלא בשיפור הבריאות של האוכל כדי לרדת במשקל. לדעתי תשים לב שאתה מכניס מזון איכותי, כמו מספיק חלבון (שאתה עושה). פחמימות מורכבות, שומנים בלתי רוויים כמו שמן זית, אבוקדו, ואגוזים. והרבה ירקות (תשלים קלוריות בירקות אם אין לך תיאבון, הם לא משביעים. ותמיד יש מקום ליותר). ואם הצלחת להגיע לאותם קלוריות שאתה מגיע עכשיו (שכנראה לא כל כך נקי), ואתה עדיין לא יורד במשקל, אז אפשר לשקול ירידה איטית של הקלוריות שלך, אבל לא 500 מיד.

הגוף שלנו הרבה יותר מסתם "תוריד קלוריות ותרזה". הסוג מזון משנה, כמו שוודאי קראת בוויקיפדיה. וזה גם הגיון פשוט.

6. 9 נק' מוניטין
    0
    ASAFABADI

ASAFABADI משתמש פעיל

ASAFABADI
    לייקים:
    9
    למה זה משנה? הרי מבחינת משקל ולא בריאותית אם הניטרלי שלי זה 2000 לא משנה אם אני אוכל אותם מפסטה וחזה עוף או שוקולד אני אשאר באותו משקל (בהנחה כמובן שאוכל מספיק חלבון כדי לשמור על שריר)

7. 537 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש פעיל

elchonon
    לייקים:
    427
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    זה משנה, כי קלוריות זה חרטא (http://www.sciam.co.il/כל-מה-שאתם-יודעים-על-קלוריות-שגוי/).
    אין אותו כמות קלוריות בכל מאכל, זאת השערה שבגרם יש 4 קלוריות, בין אם הגרם הזה עם סיבים תזונתיים או וויטמינים. ה 4 קלוריות המשוערות האלה גם לא ניספגים באופן דומה בכל המאכלים, זה משנה בין אנשים, טמפרטורת האוכל, סוג האוכל, ועוד הרבה דברים.
    קלוריות זה דבר שימושי בשביל רפרנס (כיוון בגדול). לא כקיבוע.
    קלוריות העיפו לגמרי את היחס, והחשיבות של האנשים לוויטמינים ומינרלים, לסיבים תזונתיים, לבישול ראוי של המזון, לסוגי מזונות שונים בתוך ממלכת החלבון השומן והפחמימה, ולשיפור תנאי ספיגה שלהמזון. (קלוריה – ויקיפדיה).
    תרצה או לא, אם תשתה שקית חלב שמכיל נגיד 30 גרם חלבון, וסימת עם שילשול בשירותים ממנו, לא קיבלת 30 גרם חלבון, ולא 180 קלוריות ממנו. אני בספק עם קיבלת 3 גרם חלבון, ו 20 קלוריות.

8. 9 נק' מוניטין
    0
    ASAFABADI

ASAFABADI משתמש פעיל

ASAFABADI
    לייקים:
    9
    באמת?? בעיקר גם על הקטע של החלב נראלי הזוי
    יש פה עוד חברה שחושבים ככה?

9. 80 נק' מוניטין
    0
    liranstar

liranstar משתמש פעיל

liranstar
    לייקים:
    99
    ממש לא חרטה תעבוד עם קלוריות אחרת אתה לא תגיע לשום מקום ובטח אם לא חיטב בחיים שלו כמו שכתב לך אז אין לך מה ללמוד ממנו בעניין החיטוב

10. 537 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש פעיל

elchonon
    לייקים:
    427
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    "Lactose malabsorption" refers to the physiological concomitant of lactase deficiency (i.e., the body does not have sufficient lactase capacity to digest the amount of lactose ingested)

לכל הנושא Lactose intolerance - Wikipedia

שלשול ממושך הוא סכנה ממשית לגוף, המאבד נוזלים רבים. דבר זה עלול להשפיע על סמיכות הדם ועל רמת החומציות (ה-pH) בגוף, אשר חיונית לפעילותם התקינה של האנזימים. בנוסף מאבד הגוף בשלשולמינרלים חיוניים ויונים חשובים. איבוד חמור של יוני אשלגן קרוי "היפּוֹקָלמיה",

שלשול – ויקיפדיה
    (אנזימים מפרקים מזון לספיגה).
    אתה יכול גם לקרוא כאן ממש באריכות Diarrhea - Wikipedia
    אם הגוף פולט מזון שלא מתאים לו, הוא כנראה גם לא סופג אותו, זה די הגיוני.
    --- עידכון הודעה, ‏6/1/19, תאריך ההודעות המקורית: ‏6/1/19 ---
    אני מסכים שכדאי להתיעץ עם המחטבים כאן, יש להם הרבה נסיון בזה.
    אבל תן לדעה שלי צ'אנס. אחרי הכל, אני לא עושה חיטוב, בגלל שהתזונה שלי שומרת על חיטוב בשבילי.
    אני לא סופר קלוריות בשקל (אני אוכל יותר מהכמות היומי שלי), ואני שומר על חיטוב.
    נתתני לחבר את הרעיון שלי לחיטוב שלו, והוא ירד הרבה במשקל גוף בשמירת המשקלי עבודה שלו.
    למה הגבת בלי ליקרוא את הקישורים שלי?

נערך לאחרונה ב: ‏6/1/19
  11. 80 נק' מוניטין
    0
    liranstar

liranstar משתמש פעיל

liranstar
    לייקים:
    99
    כי לצורך העניין אם הבנאדם לא יספור קלוריות ויאכל מה שבא לו ( תזונה בריאה הכוונה) עדיין לכל מאכל יש ערך קלורי אם זה בריא או לא, ויתחיל לחטב ובאמצע תהליך יגלה שהוא לא מתקדם או עולה במשקל, לא יהיה לו איך לתקן או להוריד שזה הבסיס שלו מספר קלוריות שאיתו התחיל

12. 537 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש פעיל

elchonon
    לייקים:
    427
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    בגלל שהמדידה שלנו של קלוריות (4,9,4) זה ניחוש פרוע ולא מדויק.
    ברגע שתעמוד על בדיוק הקלוריות שאתה צריך עם מזון בריא, יש סיכוי גדול שאתה בעצם מקבל פחות קלוריות (בגלל סיבים תזונתיים, וויטמינים ומינרלים, ועוד) ממה שרשום על האריזה.
    אז ברגע שהקלוריות שאתה סופר הם בריאות, אתה תנצל את המזון שלך טוב יותר, ותרד במשקל.
    ציינתי שבמידה ואתה לא יורד (במידה), תוריד קלוריות.
    אבל אם הקלוריות שלך הם באיכות גרועה, כמו בורקס, הספירה הקלורית שלך קריטי כדי לא להשמין.

13. 80 נק' מוניטין
    0
    liranstar

liranstar משתמש פעיל

liranstar
    לייקים:
    99
    יש מלא שבירת מיתוסים שקלוריה זו קלוריה לא משנה מאיזה מקור תקבל אותה אם זה מבורקס או מחזה עוף, בסופו של דבר כל אחד מאמין בדרך שלו, אבל פותח הפוסט מתחיל מ0 כך שהוא צריך הכוונה מקצועית ולהגיד לו אל תספור קלוריות זה דבר ממש לא נכון לעשות.

14. 537 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש פעיל

elchonon
    לייקים:
    427
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    פותח הפוסט הוכיח את עצמו כיודע ליספור קלוריות, וחלבון ואבות המזון. זה לא 0.
    הידע שלו נשמע די גבוה לפי ההודעה הראשונה שלו, ופירגנתי על זה.
    לא אמרתי לא ליספור. אמרתי שזה לא מספיק.
    כמו שכולנו נגיד שלא מספיק ספירת קלוריות, צריך גם לדאוג שיהיה כמות מסוימת שלהם מחלבון, וחלק אחר משומן ופחמימות.
    אני חושב שנכון להקפיד על איכות הקלוריות.
    לסיכום:
    1. ליספור קלוריות.
    2. למרות הספירה של הקלוריות, ליספור חלבון ופחמימות ושומן.
    3. למרות הספירות הנ"ל. אם תרצה להתחטב ולדייק בתזונה שלך יותר (ולקבל תוצאות טובות יותר), תדאג לאיכות טובה יותר של אבות המזון.

15. 486 נק' מוניטין
    0
    Mr. power

Mr. power משתמש קבוע

Mr. power
    לייקים:
    326
    מה שאתה חושב לא רלוונטי בפורום הנ״ל. למה? כי הפורום הזה מבוסס על מחקר ומדע ולא על ויקיפדיה ו״מהניסיון שלי״. קלוריה=לקלוריה. בוא תסביר לי בבקשה איך אנשים אוכלים מה שבא להם בזמן דיאטה/חיטוב ובכל זאת יורדים במשקל? אם כבר להכניס לגוף מזון איכותי זה נטו בישביל הבריאות אבל מבחינת ירידה/עליה במשקל זה פשוט לא רלוונטי וזה הוכח עשרות פעמים. להגיד ש״קלוריות זה חרטא״ זה לא מקצועי בעליל. אף אחד לא אומר שצריך להיות אובססיבי לגבי זה אבל כן חייבת להיות בקרה קלורית מסויימת ולא לאכול כל מה שבא ליד ולהגיד ״קלוריות זה חרטא. אבל היי, מה שחשוב זה שאכלתי כרגע בריא ואיכותי״. בנוסף לכל זה, בעצמך אמרת שלא עשיתה חיטוב בחיים אז איך אתה בכלל מביא כאלה עצות שאינן מבוססות?!

נערך לאחרונה ב: ‏6/1/19
  16. 537 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש פעיל

elchonon
    לייקים:
    427
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    1. אם הבנתי נכון, הפורום כאן מקבל את דברי וויקיפדיה כנאמנים, זה הסיבה שציטטתי אותם.
    2. אני לא טוען שמגרעון קלורי לא יורדים.
    3. אני טוען שחישוב הקלוריות שלנו משתנה בין סוגי המזון, ולא נכון החישוב 4,9,4 (לעזאזל, אף אחד לא קורא את הקישור שלי).
    4. אני בעד בקרה קלורית, ולא אמרתי אחרת.
    5. אני לא צריך חיטוב, בגלל שאני עובד מסה, ונשאר מחוטב בזכות התזונה שלי.

17. 486 נק' מוניטין
    0
    Mr. power

Mr. power משתמש קבוע

Mr. power
    לייקים:
    326
    מספיק שאמרת ״קלוריות זה חרטא״ זה כבר מסכם הכל. הפורוםמלא נגד ויקיפדיה אבל גם לא בעד. ויקיפדיה לא מעודכנת בעליל. חיטוב לא צריך להיות סבל. זה שתאכל כל יום איזו עוגיה או בורקס לא אומר שלא תרד במשקל במידה ותהיה בגרעון קלורי. איכות המזון ממש לא קשורה לירידה במשקל. אתה יכול גם לשתות חבילה של סוכר אבל אם לא תיהיה במאזן חיובי בחיים לא תעלה במשקל - מבחינה בריאותית זה כבר סיפור אחר.
    בכל מקרה, כשתעבור חיטוב אמיתי (אם בכלל) אז תבין את כל זה.

18. 537 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש פעיל

elchonon
    לייקים:
    427
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    אולי תקרא את זה http://www.sciam.co.il/כל-מה-שאתם-יודעים-על-קלוריות-שגוי/ ואז נדבר.

19. 486 נק' מוניטין
    0
    Mr. power

Mr. power משתמש קבוע

Mr. power
    לייקים:
    326
    אתה מביא לי כתבה שמצאת בגוגל אז? איפה המחקר? איפה הוכחות? משהו? תעשה חיפוש בפורום - יש המון מחקרים שהראו שאיכות המזון פשוט לא חשובה אלא נטו הגירעון.

20. 537 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש פעיל

elchonon
    לייקים:
    427
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...