נכה בגיל 20

הנושא בפורום 'פציעות ספורט ובריאות הגוף' פורסם ע"י Grizzly Bear, ‏29/10/18.

טוען...
  1. 1,330 נק' מוניטין
    0
    Grizzly Bear

Grizzly Bear משתמש קבוע

Grizzly Bear
    לייקים:
    463
    שלום לכולם, אני כבר כשנה וחצי מרגיש את הסימפטומים של הפריצת דיסק וה2 בלטים שיש לי. לפני זה חצי שנה הייתי פצוע בירך.
    בנוסף התחילו לי זרמים ביד ובחזה, כאב ברך נוראי שמופיע פתאום בלי קשר לכלום ומונע ממני לזוז וכאבים בשכמות.
    כמה ביקורים אצל פיזיותרפיסטים, מאמנים ומעסים וכמה כסף הוצאתי...
    כמה השקעתי בטכניקה מאז שהפציעות קרו לי...
    לא משנה מה עשיתי זה לא עובר לי והמצב הנפשי נהיה הכי גרוע שאפשר. הייתי אצל מספר רב של מאמנים שנחשבים להכי טובים שיש והבנתי שהם לא יודעים איך לעזור לי.
    בבדיקות של הפיזיותרפיסטים הכל תקין ואין להם מה לעשות עם ההקרנה לרגל וליד שיש לי. קיבלתי הפנייה לצילום הברך ומיפוי עצמות שלא יראו כלום ואז לבוא לתור הבא שהוא כמובן בעוד 3 חודשים. בנוסף קיבלתי הפנייה למומחה ברכיים שברור שהתורה הקרוב יהיה עוד חצי שנה כנראה. לא בא לי ללכת לשום בדיקות וטיפולים כי זה עוד מלא זמן וגם ככה לא יעזור. בקיצור נהייתי נכה בגיל 20. לא בא לי לחיות ואין ללי מוטיבציה לעשות שום דבר. אני לא רוצה לקום מהמיטה ולצאת מהבית.

2. 93 נק' מוניטין
    0
    boos

boos משתמש פעיל

boos
    לייקים:
    84
    אחי אסור לך להתייאש אף פעם מה יש לך.
    ''בבדיקות של הפיזיותרפיסטים הכל תקין ואין להם מה לעשות עם ההקרנה לרגל וליד שיש לי'' מי שאומר דבר כזה הוא פח אשפה אחי. תמיד אפשר לעזור, תמיד אפשר לסייע לכאב.

אני חושב שאתה צריך להתעקש על CT/MRI אם אתה חושב שהמיפוי לא יעזור.

ואין דבר כזה שלא בא לך ללכת לשום בדיקות וטיפולים ואתה מעכשיו שולל את זה שהם יעזרו לך, אחי זו חשיבה שלילית וזה לא נכון לחשוב על זה כך.

תאמין לי שיש אנשים עם כאבים בהרבה יותר נוראיים משלך והם לא איבדו תקווה.

ברגע שאתה נשאר בבית ולא יוצא מהבית הדכאון שלך רק גובר אתה צריך תמיד למצוא את הכוח לצאת מהבית גם אם זה לצאת לסיבוב של עשרים דקות בחוץ, גם אם זה לקניון לרגע, או אפילו לקניות העיקר לצאת מהבית ולא להישאר שם כי זה מקום שהכי קל לקבל בו דכאון.

אני מאמין שאם 'תיפול' על בנאדם מקצועי באמת הוא לא יגיד לך 'אין לי מה לעשות עם ההקרנות לרגל וליד' אלא הוא ימצא איך לעזור לך כי זה מה שמקצוענים עושים הם לא בורחים ממקרים מסובכים אלא הם מחפשים את המקרים האלה כדי לעזור באמת.
    אף פעם אל תאבד תקווה. אני מאמין שאתה תחזור לאיתנך!
    תמשיך לחפש אנשים באמת מקצוענים שלא בורחים מאחריות או מתנערים ממך. תמשיך ללכת לבדיקות עד שימצאו מה שיש לך, אם לא תלך לבדיקות לא יתנו לך בדיקות יקרות יותר כדי לבדוק את המצב שלך אתה חייב לעשות כל בדיקה שייתנו לך. כל בדיקה תגלה או תשלול משהו אחר עד שאתה תדע בדיוק מה יש לך ואיך לטפל בזה.
    תהיה חזק אחי.

3. 131 נק' מוניטין
    0
    tomer330

tomer330 משתמש פעיל

tomer330
    לייקים:
    128
    קודם כל תוציא לך מהראש את החשיבה הזאת שאתה נכה, פריצות דיסק ובלטים אלה תופעות ניווניות שקורות אצל רוב האנשים, חלק גדול מהם לא סובלים בכלל מכאבים.
    ולאד אלחזוב החליף 2 ברכיים והוא מחזיק כרגע בשיא של כל הזמנים בסקוואט.
    הכל אפשר לפתור ובטח שאת המקרה שלך.

למה שמאמנים יעזרו לך אם אתה עדיין סובל מכאבים?

איך בדיוק הוא הגיע למסקנה שהכל תקין כשהמטופל שלו עדיין סובל מכאבים?
    ניסית ללכת לפיזיותרפיסטים טובים? ולא כאלה של קופת חולים?

boos אוהב/ת את זה.
  4. 93 נק' מוניטין
    0
    boos

boos משתמש פעיל

boos
    לייקים:
    84
    מסכים עם כל מה שתומר אומר. הכי חשוב לא לאבד תקווה.

אליה1011 ו-tomer330 אוהבים את זה.
  5. 798 נק' מוניטין
    0
    biker

biker משתמש קבוע

biker
    לייקים:
    289
    ממליץ על איל כהן ,מניסיון כואב עם הקרנות מהגב .

6. 455 נק' מוניטין
    0
    Deidara

Deidara משתמש פעיל

Deidara
    לייקים:
    368
    אתה לא חייב לענות (אין לי איך לעזור כי אני לא מבין בזה) אבל אפשר לדעת איך זה קרה? אם אתה יודע בערך או שזה היה בפתאומיות

7. 3 נק' מוניטין
    0
    SaarNa

SaarNa משתמש מתחיל

SaarNa
    לייקים:
    3
    בתור אחד שעבר פריצת דיסק בצבא (קרה באמצע שירות קרבי, וסיימתי עם המצב הרע את כל 3 השנים מבלי לרדת לג'וב)
    אני יכול להגיד לך שאם אני לא מתאמן - זה נהיה ממש גרוע.
    תמשיך לחפש תרגילים שלא הורגים אותך, תוותר מראש על תרגילים כמו סקוואט ודדליפט.
    אתה צריך את השרירים שיתמכו לך בגב חביבי, הפציעה שלך די שכיחה ולא מתים ממנה.
    אבל אם תזניח את עצמך ותמשיך עם הגישה הזאת, גיל 20 לא יימשך לתמיד, ובסוף התמיכה באמת תבוא מצד קלנועית חשמלית, אלא אם זה לא מפריע לך.

hanan אוהב/ת את זה.
  8. 0 נק' מוניטין
    0
    NOBODY3

NOBODY3 משתמש מתחיל

NOBODY3
    לייקים:
    0
    אני זוכר לפני איזה שנתיים אולי פחות קראתי פה פוסט שלך שאתה רצית לדעת איך מוציאים mri...
    בסוף מצאו לך פריצת דיסק?

9. -98 נק' מוניטין
    0
    קאמלרגיל

קאמלרגיל משתמש מתחיל

קאמלרגיל
    לייקים:
    15
    תפסיק להתמרמר בגלל שכואב לך תעמוד על הרגליים ותקבל את מה שקורה לך .

לכל אחד יש בעיות שלו אבל הוא צריך לקול ולנתח את הכאב לא לתת לכאב לשלוט עליו גם עם הוא כרוני

תראה את רוני קולמן אחרי שהפך לנכה ושבר את עמוד השידרה סובל מכאבים שאני לא מאחל לשונאים שלי 24 שעות ביממה עדיין החיוך לא ירד מפניו ועדיין הוא לא מפסיד אימונים בחדר כושר.

Grizzly Bear אוהב/ת את זה.
  10. 1,072 נק' מוניטין
    0
    Michael Pichenuk

Michael Pichenuk מנהל פורום פציעות ספורט ובריאות הגוף מנהל

Michael Pichenuk
    מנהל
    לייקים:
    162
    חד"כ:
    DiaMond gym נתניה

היי, אני מטפל בעשרות מקרים כאלו מידי חודש ונשמע לי מאוד מוזר שאדם בגילך סובל מכאבים וסימטומים כאלו ובבדיקות של פיזיותרפיסטים הכל תקין.
    משהו לא הגיוני ולא מתחבר לי. הרציונל באבחון קליני או בטיפול באופן כללי זה אם יש תלונה ויש כאבים אז לא הכל תקין. קודם כל יש פה הרבה מה לבדוק והרבה מה לעשות .
    מסכים לגבי הצילום והמיפוי .
    מאיזה איזור אתה?

11. 516 נק' מוניטין
    0
    alo

alo משתמש מתחיל

alo
    לייקים:
    27
    ממליץ לך ללכת לראות כירופרקט

12. 5,249 נק' מוניטין
    0
    ziv_r

ziv_r משתמש קבוע משתמש כבוד

ziv_r
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,105
    alo,
    כירופרקטיה נכנסת תחת הקטגוריה של רפואה אלטרנטיבית, לפיכך אין לה גיבוי דרך מחקרים רפואים, עם כל ההשלכות בנושא.

Grizzly Bear,
    נראה לי שהמצב שאתה מתאר בפתיחת השרשור די לא רלוונטי להיום בשל הזמן שעבר, אבל מה שכן יש לי להגיד זה שבעולם מודרני כמו היום בו הרפואה כל כך מתקדמת, אין סיבה לחיות בכאבים.

עוד משהו, יש די והותר פריצות דיסק בהן יש לחץ ממשי על חוט השידרה, שלוחות עצב בעמוד השדרה וזליגת נוזל הדיסק שגורמים נזק, לפיכך ההמלצה הנפוצה בפורום של פיזיוטרפיה\DL\דיקור סיני וכדומה, יכולה בהרבה מאוד מקרים להאריך יתר על המידה את תהליך הריפוי שיכול להתבצע רק על ידי התערבות כירורגית, לכן חובה כצעד ראשון לפנות לכיוון הרפואה המערבית. וכן, יש מקרים יוצאים מן הכלל, אבל תחשבו על מהלך הצעדים הנכון שצריך להעשות.

לגבי תורים שלוקחים הרבה זמן, זוהי בעיה נפוצה אצל כל קופות החולים, לכן בהרבה מקרים אין ברירה אלה לפנות לביטוחים המשלימים.

13. 516 נק' מוניטין
    0
    alo

alo משתמש מתחיל

alo
    לייקים:
    27
    תאמין לי שכדאי לך לראות כירופרקט
    תרשום ביוטיוב dr ian chiropractor תראה איך הוא עוזר לאנשים עם בעיות שונות

14. 5,249 נק' מוניטין
    0
    ziv_r

ziv_r
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,105
    אותם סרטונים בדיוק יש על רבנים, דיקור סיני וכוסות רוח.

frozen ו-yujinius אוהבים את זה.
  15. 694 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש קבוע

elchonon
    לייקים:
    581
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    אתה מכיר דוגמאות או שיש לך מקורות שטיפול אלטרנטיבי כלשהו בעצם האריך תהליך ריפוי?
    אני מסכים שבמצב שיש צורך כירוגי שכדאי לפנות לזה. אבל ברוב המצבים שפשוט נותנים לך משככי כאבים עד שיעבור לבד, אני לא מבין מה הנזק בדברים אלטרנטיבים. גם עיסוי זה אלטרנטיבי, וזה מעולה להחלמה והתאוששות.
    הלכתי לכירופרקטים כמה פעמים על כאבי גב צוואר, ואני יכול לספר שמנסיוני זה היה שווה את זה. אמנם לא היה לי צורך כירוגי, אבל שרירים תפוסים, כאבי מפרקים, או פשוט כאב חוזר, אני חושב שכדאי לנסות.
    עשיתי דיקור סיני, לא התרגשתי, אבל שמעתי על אחרים שזה מאוד עזר להם, כנראה צריך למצוא מדקר מקצועי.
    גם לפריצות דיסק ולבעיות אגרסיביות, עדיין בעידן המודרני שלנו, הרבה פעמים הרפואה המערבית חסרת כלים, במצב כזה, אני מאוד ממליץ על דברים אלטרנטיבים אצל אנשים מקצועיים.
    אמנם הרפואה המערבית התקדמה הרבה היום, אבל בעיקר במצבי חרום רפואי, בהענקת בריאות, שמירה על בריאות, ווירוסים (אחרי שהם תוקפים), בעיות שנחשבים כ"עוברים לבד" כמו רוב הכאבים מספורט הדרך עוד ארוכה, אז אני לא מבין למה שלא לנסות דברים אלטרנטיבים שעוזרים לאנשים שאתם מכירים.
    אני לא אומר לקפוץ על כל דבר "אלטרנטיבי", אבל תברר ותשמע סיפורים אישיים, יכול להיות ששם דווקא התשובה.
    נעזרתי המון בחיים שלי מדברים אלטרנטיבים כשהרפואה המערבית הרימה ידיים ממני.

16. 5,249 נק' מוניטין
    0
    ziv_r

ziv_r
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,105
    רוב מפעילי הרפואה האלטרנטיבית מבקרים את הרפואה המערבית עם סטיגמות כמו שחומרים מלאכותים הם שליליים וחומרים מהצומח הם טובים, דבר שגורם לאנשים להמנע מרפואה מערבית. מעבר לזה, מרגע שאדם מתחיל עם רפואה אלטרנטיבית, הוא יהיה תחת הרושם שהבעיה הרפואית שלו תחת טיפול ולכן לא יפנה לרפואה מערבית.

אגב, לא שמת לב שלרפואה האלטרנטיבית יש פתרון לכל מכאוב? לא נראה לך קצת חשוד?
    העובדה שלרפואה המערבית אין פתרון לכל המכאובים, לא אומרת שלרפואה האלטרנטיבית יש, הם אומנם מצהירים את זה, אבל אין הרי שום הוכחות לדבריהם מעבר לדברי שיווק וזה משהו שמושך הרבה מאוד אנשים, כי הם אומרים בדיוק מה שהם רוצים לשמוע (פתרון לכל מכאוב, הסרת כאבים ללא ניתוח, הרזיה ללא מאמץ וכו).

תפעיל קצת חשיבה ביקורתית.

17. 694 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש קבוע

elchonon
    לייקים:
    581
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    אני לא מדבר על קיצוניים ומפגרים. גם יש רופאים ברפואה המערבית שמעשנים ושמנים ואין להם מושג על איך להשיג או לשמר בריאות. הידע שלהם מוגבל בלטפל במחלות.
    אני ממליץ על שימוש הגיוני ברפואה אלטרנטיבית, מרופא אלטרנטיבי טוב, ולא איזה מתחיל שחושב שמה שמחוץ לתחום שלו זה רע. בכל תחום תמצא מפגרים. הרופאים האלטרנטיבים שאני ביקרתי אצלם היו אנשים הגיוניים שידעו לשלב את המקצוע שלהם עם רפואה מערבית בלי לסתור אותה, הם טיפלו רק במה שהרפואה המערבית לא יכלה לטפל, ולא נגעו במה שהיא טיפלה. כמו שבווירוס אין סיבה להימנע מתה ומרק כדי להתאושש למרות שזה יכול להיות מוגדר אלטרנטיבי, וכן לגבי עיסוי לשרירים תפוסים, צריך לעבוד בהגיון. אבל יש בשיטות אלטרנטיביות דברים מאוד טובים שכדאי לנצל לדעתי.
    זה מקומם ומעצבן אותי כל פעם מחדש שאני רואה פרסומת לאיזה מוצר אלוורה שמטפל ב... הכל !
    מה לעשות יש מפגרים שמנסים לנצל אנשים תמימים. אם לימונים טוב לצינון לא אומר שזה יפתור כאבי ראש וכל בעיה אחרת. מזדהה עם התסכול שמציפה אותי כשאני רואה אנשים מנצלךים אחרים ברפואות שונות, גם מערבית.
    אותי גם מתסכל כשאני מגיע לרופא עם צינון או משהו שיעבור תוך כמה ימים, והוא נותן לי מרשם בלי לדבר איתי על סיכונים או תופעות לואי. אולי אני מעדיף לחכות שיעבור בלי תופעות לואי. קיבלתי כדור שינה עם תופעת לואי של "נידוי שינה וחרדות" זה דיבילי. יש אנשים שמנצלים אחרים וזה מקומם, ככה זה.
    לכן המלצתי ללכת למישהו שהוכיח את עצמו על מישהו שאתם מכירים, אני הלכתי לכירופרקטים שהוכיחו את עצמם על אנשים שאני מכיר ועכשיו גם עלי.
    דרוש חשיבה ביקורתית על כל סוגי הרפואה, מערבית או מזרחית.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...